اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

دو انفجار انتحاری در پادگان شبه نظامیان حامی امارات در عدن

دو انفجار انتحاری در پادگان شبه نظامیان حامی امارات در عدن

دو خودرو بمب گذاری شده انتحاری در داخل پادگان شبه نظامیان طرفدار امارات در عدن واقع در جنوب یمن منفجر شد که در نتیجه آن دست کم 5 شبه نظامی کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

ایران آنلاین /به گزارش ایران آنلاین به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، دو عامل انتحاری با خودروهای بمب گذاری شده خود را در داخل پادگان شبه‌نظامیان ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی در عدن واقع در جنوب یمن منفجر کردند که بنا بر اعلام منابع بیمارستانی در نتیجه آن دست کم 5 شبه نظامی کشته و ده ها تن دیگر زخمی شد. البته شاهدان عینی و برخی منابع رسانه ای محلی شمار کشته ها را بیش از این تعداد اعلام کرده اند.

منابع محلی تاکید کردند، انفجار شدیدی در منطقه "التواهی" و در نزدیکی مقر "شورای انتقالی جنوب" یمن رخ داده است.

شورای انتقالی جنوبی یمن در ماه می سال گذشته (2017) با حمایت امارات تشکیل شد و یکی از اهداف اصلی این شورا اجرای طرح جدایی جنوب یمن از شمال این کشور است.

اگرچه درگیری مسلحانه میان نیروهای اماراتی و سعودی در جنوب یمن کاهش پیدا کرده، اما تنش و کشمکش میان دو طرف همچنان وجود دارد.

نیروهای امنیتی استان "الضالع" واقع در جنوب یمن وابسته به دولت مستعفی یمن که تحت نظر عربستان قرار دارد، اخیرا 66 نفر از افسران بلندپایه حامی علی عبدالله صالح را که زیر نظر امارات قرار دارند، دستگیر کردند.

کپی