اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

گفت و گوی «ایران آنلاین» با بهترین ورزشکار معلول تیرو کمان جهان در سال 2017

زهرا نعمتی: همیشه انگیزه ام را از مردم گرفته ام

زهرا نعمتی: همیشه انگیزه ام را از مردم گرفته ام
آذین آقاجانی

بانوی پر افتخار کشورمان گفت: نماینده فدراسیون تیراندازی با کمان در مسابقات جهانی لاس وگاس جایزه من را تحویل گرفته اما نه تنها فدراسیون این جایزه را به دستم نرسانده بلکه حتی خبر انتخابم به عنوان بهترین ورزشکار را هم اعلام نکردند.

سرانجام خبر رسمی انتخاب زهرا نعمتی به عنوان بهترین ورزشکار معلول تیر و کمان جهان درسال 2017 از سوی فدراسیون جهانی تیر و کمان اعلام شد. این بانوی پر افتخار کشورمان در یک نظرسنجی مردمی و در رقابت با 4 ورزشکار بخش پارا تیروکمان جسیکا استرتون(انگلیس)، کارلا جین (برزیل)، تاتیانا آندری‌وسکایا (روسیه) و ژو جیامین(چین)، با اختلاف رأی بسیار بالا به عنوان بهترین کماندار معلول سال 2017 جهان انتخاب شد. سایت «ایران آنلاین» در تاریخ 29 بهمن ماه (18 فوریه) این خبر را اعلام کرد و سایت فدراسیون جهانی پنجشنبه(دیروز) با اعلام پیروزی زهرا نعمتی در نظرسنجی، به آن رسمیت بخشید.
در پی این موفقیت زهرا نعمتی که دو نشان طلای پارالمپیک را هم در کارنامه خود دارد، خبرنگار «ایران آنلاین» با او گفت و گویی را انجام داده است.


چه زمانی متوجه اعلام رسمی این خبر شدی؟
چهارشنبه شب متوجه شدم. گویا جایزه من را نماینده فدراسیون تیراندازی با کمان با خودش آورده بود. در واقع در مسابقات جهانی لاس وگاس خبر برنده شدن من را اعلام و جایزه ام را تحویل نماینده فدراسیون کشورمان داده بوند. اما نمی دانم چرا فدراسیون ما این خبر را اعلام نکرده بود! تا اینکه چهارشنبه شب از فرودگاه به من زنگ زدند و گفتند جایزه ات اینجاست. من و اعضای خانواده ام خیلی خوشحال شدیم و بلافاصله سایت فدراسیون جهانی را چک کردیم و دیدیم که صحت دارد و خبر نتایج رای گیری اعلام شده است.


یعنی مسوولان فدراسیون تیراندازی با کمان به شما اطلاعی نداده بودند؟
خیر، هیچ اطلاعی نداده بودند؛ فکر کنم آنجا خیلی سرشان شلوغ بوده! یا شاید هم موضوع خیلی برایشان بی اهمیت بوده است.


علت را جویا شدی؟
بله؛ دوستانم پرسیدند. در پاسخ به آنان گفتند که یادمان رفته بود!


مگر می شود موضوع به این مهمی را فراموش کرده باشند؟
احتمالا کارهای واجب تری داشتند که فراموش کرده اند، شاید هم موضوع برایشان اهمیت نداشته! چون در سال گذشته هم من این جایزه را دریافت کرده بودم اما هنوز جایزه من در فدراسیون تیر وکمان است و به دستم نرسیده.


از این مسائل که به آنها اشاره کردی چه احساسی داری؟
بی اهمیت بودن این قضیه برای فدراسیون هیچ وقت انگیزه من را کم نمی کند. من همیشه انگیزه خودم را از مردم گرفته ام و این جوایز فقط به واسطه لطف و محبت مردم به من می رسد. به خاطر این کم لطفی هیچ وقت انگیزه خودم را از دست نداده و نمی دهم.


با توجه به اینکه اولین باری نیست که به عنوان بهترین ورزشکار پاراتیروکمان سال جهان انتخاب می شوی، آیا این اتفاق همچنان برایت تازگی دارد؟
اصلا برایم عادی نشده، خیلی هم خوشحالم. هر بار برایم تازگی بیشتری دارد. مخصوصا اینکه این بار واقعا لطف و حمایت بسیار زیادی از طرف ورزشکاران بنام المپیکی داشتم؛ همچنین حمایت هنرمندان سینما و تئاتر، که خب همه اینها دست به دست هم داد تا مردم عزیزمان هم بیشتر از زهرا نعمتی حمایت کنند و بتوانم باز هم با اقتدار این جایزه را کسب کنم. برای من خیلی خوشحال کننده بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.