اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

آمریکای منزوی و تنها، روی جلد مجله «تایم»

آمریکای منزوی و تنها، روی جلد مجله «تایم»

هفته‌‏نامه آمریکایی تایم بر روی جلد تازه‎ترین شماره خود، آمریکای تحت رهبری ترامپ را تنها و منزوی به تصویر کشید.

ایران آنلاین /این هفته‌نامه آمریکایی بر روی جلد خود، سایر کشورها را در حاشیه صفحه و آمریکا را تنها در مرکز نشان داد- تصویری کنایه‌آمیز مبنی بر آنکه از زمان آغاز ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، این کشور منزوی و از مهمترین هم‌پیمانان خود دور شده است.

تایم در مقاله‌ای هم که به قلم «کارل ویک» و تحت عنوان «آمریکای تنها» منتشر کرد از نقض آزادی مطبوعات و مسئله مهاجرت به عنوان مواردی یاد کرد که آمریکا را در تیررس انتقاد همه حتی متحدینش قرار می‌دهد.

تایم حتی جمع‌آوری امضا از سوی مردم انگلیس برای ممانعت از سفر ترامپ به این کشور را نیز نشانه دیگری مبنی بر انزوای آمریکا عنوان کرد.

گفتنی است شعار ترامپ مبنی بر «اولویت با آمریکا است» و انحصارگرایی وی وقتی پای منافع صنایع ملی آمریکا به میان می‌آید؛ اعتراض اروپایی‌ها و حتی هم‌پیمانان آسیایی را در پی داشته است.

از سوی دیگر، تصمیمات یکجانبه ترامپ مبنی بر خروج یا تهدید به خروج از توافق‌های بین‌المللی و چندجانبه نیز، انتقاد متحدین را در پی داشته است حال‌آنکه تصمیم اخیر وی مبنی بر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نیز اقدامی غیرسازنده ارزیابی شد.   / مهر

کپی