اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

فیلتر یک کسب و کار برابر با اعدام یک انسان

فیلتر یک کسب و کار برابر با اعدام یک انسان

جعفر محمدی مدیرعامل یکی از کسب و کارهای ( ابرینو) در نشست کسب و کارهای نوپا با محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ یک کسب و کار معادل اعدام یک انسان است.

ایران آنلاین /جعفر محمدی افزود: تشکیل کارگروه برای جلوگیری از شکایات از کسب و کارها اقدام خوبی بود که مرحله ایده تا اجرای آن تنها یک هفته طول کشید که در تاریخ کشور بی نظیر است. اما دبیر کمیته فیلترینگ اختیارات زیادی دارد و تصمیمات شخصی او می تواند فیلترینگ را به بحران بدل کند.

محمدی در ادامه گفت: وجود ترافیک نیم بها برای سایت های منتخب رانت ایجاد می کند و حتی در همین وضعیت هم اپراتورها پاسخ شفافی در این باره نمی دهند. در بحث دسترسی به سرویس های GSP، فرایندی تعریف شده که تنها معنی آن این است که روی مان نشده به کسب و کارها بگوییم سراغ این حوزه نیایید و به همین دلیل قوانین را بسیار سخت کرده ایم.

وی افزود: اپراتورهای تلفن همراه کانال خوبی برای عرضه محصولات دارند اما از این امکان سوءاستفاده می کنند و از کسب و کارها می خواهند تعهد محضری بدهند که در صورت موفقیت، 34 درصد سهام را به اپراتور واگذار کرده و اگر قبول نکنید، 10 درصد بیشتر از درآمد مطالبه می کنند که بر خلاف مصوبات رگولاتوری است. وقتی در بند اول قانون حمایت از پیام رسان ها آمده  است که پیام رسانی مورد حمایت ماست که اعمال حاکمیت در آن ممکن باشد، کاربران از آن فراری می شوند.

کپی