اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

محکومیت یک نظامی اماراتی به جاسوسی برای ایران

محکومیت یک نظامی اماراتی به جاسوسی برای ایران

یک نظامی اماراتی به اتهام انتقال اطلاعات حساس به ایران به 15 سال حبس محکوم شد.

ایران آنلاین / به نوشته روزنامه گلف نیوز، دادگاه فدرال تجدیدنظر در ابوظبی روز سه‌شنبه در ارتباط با یک سری پرونده‌های مرتبط با امنیت کشور احکامی را علیه چند متهم صادر کرد که حبس سه تا 15 سال بوده است. این دادگاه همچنین برخی متهمان را به پرداخت جریمه نقدی از 50 هزار تا یک میلیون دینار در ارتباط با ترویج تروریسم، جاسوسی برای کشورهای خارجی و پیوستن به گروه‌های تروریستی محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، در این دادگاه یک مرد 28 ساله نظامی نیز که به اتهام انتقال اطلاعات حساس نظامی به عوامل ایرانی که ادعا می شود در سفارت ایران در ابوظبی فعال بوده‌اند، به 15 سال زندان محکوم شده است. وی همچنین پس از پایان دوران محکومیتش باید تحت نظارت باشد.

این دادگاه یک زن سودانی 46 ساله را نیز به اتهام فراهم کردن ارتباط میان مرد نظامی و عوامل ایرانی به 10 سال حبس محکوم کرده است.

دادگاه تجدیدنظر ابوظبی علاوه بر این، در پرونده‌ای دیگر یک مرد 35 ساله اماراتی را به اتهام جاسوسی برای ایران و انتقال اطلاعات مربوط به یک نهاد امنیتی به تهران به 10سال حبس و پرداخت جریمه نقدی به مبلغ 100 هزار دینار محکوم کرد.

در یک پرونده دیگر نیز یک مرد اماراتی باز هم با ادعای جاسوسی برای ایران به هفت سال زندان محکوم شد. این دادگاه مدعی است که این فرد نیز اطلاعاتی را درباره میادین نفت و گاز امارات به عوامل ایرانی منتقل کرده است./ 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها