حس انسان دوستی در دیار غبارگرفته شیرین و فرهاد

حوادث /
شناسه خبر: 293664

کمک‌های خودجوش اقشار مختلف مردم کشورمان از ساعات اولیه وقوع زلزله در استان کرمانشاه ؛ شخصیت والای انسانی مردم نوع دوست کشور عزیزمان ایران اسلامی را به منصه ظهور رساند.

ایران آنلاین / حس زیبای نوع دوستی مردم در همبستگی و یاری رساندن به زلزله‌زدگان در ارسال کمک های مردمی ؛ زبان را از ابراز این همه مهربانی و همدلی ناتوان ساخت و در جمله ای کوتاه می توان گفت که زلزله شرمنده محبت و مهربانی مردم شد.

در این بین مردمی که در عین محرومیت ؛ قلب بزرگی دارند و آستین همت را برای حمایت و دلداری مردم داغدیده و حادثه دیده زلزله استان کرمانشاه بالا زده و اقدام به تهیه و ارسال کالاهای مورد نیاز مردم زلزله زده کردند.
مردمی که نه تنها امروز در یاری‌رساندن به زلزله‌زدگان بلکه همواره خوبی‌ها و شخصیت والای انسانی خویش را در کمک به نیازمندان به منصه ظهور قرار داده‌اند.
این حس خوب همبستگی ملی، همدلی و مهربانی، تنها بخش شیرین از یک مصیبت عظیم و تلخ برای هم‌وطنان‌ زلزله زده کشورمان است ؛ حسی که در لابه لای کلی غم و اندو می توان آن را داشت و به آن افتخار کرد.
تشکل های مردمی تاکنون توانسته اند حجم زیادی از کالاهای مورد نیاز حادثه دیدگان هم چون پتو، لباس گرم، آب معدنی، شیرخشک و غیره را جمع آوری و به استان کرمانشاه منتقل کنند.
پایگاه‌های مقاومت بسیج ؛ نهاد ها و ارگان های شهرستان های مختلف کشورمان در حال جمع آوری کمک‌های مردمی هستند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا این کمک‌ها را هر چه سریعتر به مناطق زلزله‌زده ارسال کنند.
با توجه به برودت هوا و نیاز مبرم مردم زلزله زده استان کرمانشاه به پتو ؛ چادر ؛ وسایل گرمایشی و پوشاک گرم ؛ هر فرد احساس مسئولیت کرده و به اندازه وسع و توان خود برای کمک به آنان اعلام آمادگی کرده و در یاری رساندن به هم وطنان کردمان لحظه ای را دریغ نمی کنند.
ساعت 21 و 48 دقیقه یکشنبه شب 21 آبان ماه جاری زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر حد فاصل منطقه ازگله و سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه را بشدت لرزاند و خسارت های زیادی به این استان زد.
شدت زمین لرزه به حدی بود که در همه استان های غربی و حتی بخشی از تهران احساس شد./ ایرنا