دونالد ترامپ در آستانه گشوده شدن پرونده رسمی اتهام تبانی او با طرف های روسی در انتخابات دست به دامان حزب جمهوری خواه کنگره شد و گفت که جمهوری خواهان پشت سر او متحد هستند و آنها را ترغیب کرد: "کاری کنید!". او در عین حال بار دیگر در توئیتر خود در پرونده «مداخله روسیه » با لحنی تند و پر خاشگرانه با «هیلاری کلینتون » سخن گفت.

ایران آنلاین /دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رگبار توییتری از "گناهان" هیلاری کلینتون، رقیبش در انتخابات گذشته، و حزب مخالف دمکرات سخن گفته است.

این حملات درحالی انجام می شود که گزارش ها حاکیست اولین مورد اتهامات رسمی در ارتباط با تحقیقات در مورد تبانی کمپین انتخاباتی او با روسیه در سال گذشته ممکن است ظرف چند روز یا حتی دوشنبه اعلام شود.
ترامپ بار دیگر پافشاری کرد که ادعاهای تبانی میان ستاد مبارزات انتخاباتی او و روسیه "ساختگی" است.
او گفت که جمهوری خواهان پشت سر او متحد هستند و آنها را ترغیب کرد: "کاری کنید!".
گزارش ها حاکیست که اولین اتهامات در تحقیقات به سرپرستی رابرت مولر، دادستان ویژه، در ارتباط با ادعای مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به نفع آقای ترامپ تسلیم مراجع قضایی شده است.
سی ان ان و خبرگزاری رویترز هفته پیش خبر طرح اتهامات را به نقل از منابع موثق منتشر کردند با این حال گفتند که ماهیت این اتهامات و هویت متهم یا متهمان معلوم نیست.
آدام شیف، نماینده ارشد حزب دمکرات در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان، روز یکشنبه گفت که یک قاضی فدرال ممکن است ادعانامه ای علیه پال مانافورت، رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ، یا مایکل فلین که موقتا مشاور امنیت ملی آقای ترامپ بود را علنی کند.
ترامپ بعد از توییت اولیه در صبح یکشنبه در توییت دیگری نوشت: "همه این صحبت ها درباره "روسیه" درست وقتی جمهوری خواهان برای پیش بردن طرح تخفیف و اصلاحات مالیاتی تلاش می کنند اتفاق می افتد. آیا این تصادفی است؟ نه!"
منتقدان در همین شبکه او را متهم کردند سعی دارد با تاختن به خانم کلینتون که تقریبا یک سال پیش رقیب او بود باعث انحراف از موضوع اصلی یعنی پرونده روسیه شود.
ترامپ در توییت هایش شکایت کرد که تحقیقات در مورد استفاده خانم کلینتون از ای میل شخصی در مقام وزیر خارجه به درستی صورت نگرفته است.
سازمان های اطلاعاتی آمریکا قبلا نتیجه گیری کرده اند که دولت روسیه سعی کرد در انتخابات به آقایترامپ کمک کند.

تحقیقات مولر شامل هرگونه پیوند میان روسیه و کمپین ترامپ است. دو طرف چنین تماسی را تکذیب می کنند.
گفته می شود که تیم او مصاحبه های مفصلی با چندین نفر از کارمندان کنونی و سابق کاخ سفید انجام داده است.
مولر که زمانی مدیر اف بی آی بود در ماه مه از سوی وزارت دادگستری منصوب شد که پس از آن بود که ترامپ مدیر وقت اف بی آی، جیمز کومی، را اخراج کرد.
ترامپ بلافاصله در مصاحبه ای گفت که هنگام تصمیم برای اخراج کومی تحقیقات روسیه را در سر داشته است. اف بی آی تحت مدیریت کومی درباره آن اتهام تحقیق می کرد.
ترامپ روز جمعه گفت اکنون "این موضوع کم و بیش پذیرفته شده" است که تبانی ای میان او و روسیه وجود نداشته بلکه در عوض پیوندهایی میان مسکو و خانم کلینتون وجود داشته.
نمایندگان حزب جمهوری خواه قبلا گفته اند که یک معامله خرید اورانیوم با یک شرکت روسی در سال ۲۰۱۰ زمانی که خانم کلینتون وزیر خارجه بود در مقابل اعطای کمک به موسسه خیریه شوهرش، بیل کلینتون، صورت گرفت.
ترامپ روز یکشنبه بار دیگر این اتهام را تکرار کرد.
کنگره به تازگی تحقیقاتی درباره آن موضوع را شروع کرده است. دمکرات ها می گویند که این تلاشی برای انحراف توجه از ادعاهای ارتباط روسیه و آقای ترامپ است./بی بی سی 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.