ایرج راد، بازیگر و کارگردان با سابقه تئاتر، گفت: حدود ۳۰ سال پیش نمایش «دکتر کنوک» اثر ژول رومن نمایشنامه نویس فرانسوی را کارگردانی و اجرا کردم و به دنبال فرصت مناسبی هستم تا بار دیگر این نمایش را اجرا کنم.

ایران آنلاین /وی که این روزها در نمایش «بنگاه تئاترال» به کارگردانی هادی مرزبان در تماشاخانه سنگلج به ایفای نقش می پردازد، درباره دیگر فعالیت های خود در زمینه تئاتر در سال جاری گفت: نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» را سال گذشته با زنده یاد جعفر والی تمرین کردیم و قصد بر این بود که این اثر نمایشی اجرا شود ولی متأسفانه به دلیل درگذشت استاد والی این امر میسر نشد. حال قصد داریم به همراه هرمز هدایت و علی بی غم نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» را همزمان با روز تولد استاد والی روی صحنه ببریم.

وی درباره نحوه کارگردانی «در گوش سالمم زمزمه کن» یادآور شد: گرچه تمرین های ما با استاد جعفر والی به مراحل میزانسن و اجرا نرسیده بود ولی ایشان درباره طراحی و نگاه خود با ما صحبت می کرد و ما از نظر و نگاه استاد والی درباره اجرای «در گوش سالمم زمزمه کن» مطلع هستیم از این رو سعی داریم تا این نمایش را بر اساس دید و نگاه مد نظر استاد والی روی صحنه ببریم.
راد درباره مکان اجرای این اثر نمایشی افزود: قرار است با اداره کل هنرهای نمایشی مذاکراتی برای مشخص شدن سالن اجرای این نمایش داشته باشیم.
این بازیگر و کارگردان با سابقه تئاتر درباره اینکه آیا قصد دارد در زمینه کارگردانی تئاتر نیز سال جاری فعالیت داشته باشد یا نه، اظهار کرد: حدود ۳۰ سال پیش نمایش «دکتر کنوک» اثر ژول رومن نویسنده، شاعر و نمایش‌نامه نویس اهل فرانسه در قرن نوزدهم میلادی را کارگردانی و اجرا کردم و به دنبال فرصت مناسبی هستم تا بار دیگر این نمایش را اجرا کنم.

وی در پایان تأکید کرد: قصد دارم با نگاهی تازه نمایش «دکتر کنوک» را در صورت ایجاد شرایط مناسب، سال جاری روی صحنه ببرم.
ایرج راد سال ۸۸ نمایش «عیش و نیستی» را در مقام کارگردان در مجموعه تئاتر شهر به صحنه برد./ مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.