دستگیری عامل توهین به مقدسات در فضای مجازی

حوادث /
شناسه خبر: 239935

عامل توهین به مقدسات در فضای مجازی توسط پلیس فتا غرب استان تهران شناسایی و دستگیر شد.

ایران آنلاین / سرهنگ ‌حاج علی صالحی‌ رئیس پلیس فتا غرب استان تهران گفت: برابر رصد صورت گرفته در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید که شخصی مطالبی را با موضوع توهین به مقدسات و ایجاد شبهات به قصد تشویش اذهان عمومی در گروه‌های مختلف یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

وی ادامه‌ داد: کارشناسان اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا با به کارگیری روش‌های فنی و شگردهای تخصصی‌، متهم را درکمتر از 24ساعت در شهرستان رباط کریم شناسایی و پس از کسب تکلیف قضایی در یک عملیات پلیسی دستگیر کردند.
سرهنگ صالحی اضافه کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های فنی ماموران پلیس فتا با مشاهده ادله دیجیتال جرم و غیر قابل انکار، به بزه انتسابی اعتراف کرده و بیان داشت اینجانب دانشجو می‌باشم و فقط از روی کنجکاوی و جهت سرگرمی این اعمال را انجام دادم و هرگز فکر نمی‌کردم توسط پلیس فتا دستگیر شوم.
این مقام انتظامی خاطرنشان‌کرد: با توجه به ظهور شبکه‌های اجتماعی موبایلی و افزایش فعالیت کاربران‌، ضرورت دارد کاربران با رعایت اخلاق سایبری در اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی تلاش کنند.
صالحی افزود: ترویج منکر در فضای سایبری ممنوع است و پلیس فتا با نظارت مستمر و شبانه روزی در این فضا درصدد برقراری امنیت و آرامش روانی شهروندان خواهد بود و ضمن شناسایی مجرمین فضای سایبری، بدون هیچ گونه اغماضی، برخورد قانونی مناسب صورت خواهد گرفت./ پلیس 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.