یکی از سه عامل انتحاری در حمله به نیروهای امنیتی ولایت هلمند پسر سرکرده طالبان بود که این اقدام محبوبیت «ملاهیبت الله» را افزایش داده است.

ایران آنلاین /حضور پسر سرکرده‌طالبان افغانستان در انفجار انتحاری هلمند

انفجار بمب
به گزارش «خبریال»، اخیرا گروه طالبان در حمله به شهرستان «گرشک» در ولایت هلمند از سه خودروی بمبگذاری شده زرهی استفاده کرد که یکی از عومل انتحارکننده پسر ملاهیبت‌الله سرکرده این گروه بود.

گفته می‌شود در این حمله «حافظ‌‌ الرحمان» پسر ملاهیبت‌الله سرکرده گروه طالبان یکی از سه عامل انتحاری در حمله به مواضع نیروهای امنیتی افغان در ولایت هلمند بوده است.

برخی از منابع طالبان گزارش دادند که پسر ملا هیبت‌الله با ثبت نام در واحد نیروهای انتحاری این گروه انتظار می‌کشیده است.

گفته می‌شود که مقامات طالبان بارها با ارسال نامه‌ای به ملاهیبت‌الله از او خواسته بودند تا پسرش را منصرف کند اما سرکرده طالبان در پاسخ به این نامه تاکید کرده بود که پسرش باید به آرزویش برسد.

وبسایت رسمی طالبان نیز نوشته که پسر ملا هیبت‌الله سرکرده طالبان در حمله به شهرستان گرشک خودش را منفجر کرده است و بزودی فیلم وی را نیز منتشر خواهد کرد.

طالبان در ادامه تصریح کرده‌اند که بجز این پسر ملاهیبت الله، سایر فرزندان او نیز در خط مقدم جنگ قرار دارند و در حال مبارزه با نیروهای خارجی و افغان هستند.

این گروه تاکید کرده است که حمله انتحاری پسر ملا هیبت‌الله باعث پیروزی این گروه در حمله به مواضع نیروهای امنیتی افغان در این شهرستان شده است.

این در حالی است که حملات انتحاری از سوی نزدیکان و یا فرزندان سرکردگان سابق طالبان سابقه نداشته است.

برخی از کارشناسان معتقدند که حمله انتحاری پسر سرکرده طالبان نشان می‌دهد که این گروه جنگ افغانستان را جنگی مقدس دانسته و با عقیده در آن می‌جنگند./ 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.