کارت قرمز برای تردد خودروهای فرسوده در تهران

اجتماعی /
شناسه خبر: 239854

سعید قیصر، مدیر عامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) در حال حاضر در تهران خبر داد.

ایران آنلاین / بر اساس اظهارات سعید قیصر این ممنوعیت تردد برای تمامی خودرو های فرسوده شامل خودروهای سنگین، سبک، شخصی، عمومی و دولتی در تهران خواهد بود.

وی ادامه داد: خودروهای فاقد معاینه فنی و خودرو های فرسوده در محدوده اجرای طرح زوج و فرد در شهر تهران توسط دوربین های مجهز در سیستم سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور) شناسایی و اعمال قانون خواهند شد.
قیصر گفت: در حال حاضر ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده به دلیل مجهزبودن دوربین ها در تهران اجرا می شود و چنانچه دیگر کلان شهر ها نیز به این دوربین ها مجهز شوند این ممنوعیت اعمال خواهد شد.
وی اضافه کرد: پیش بینی شده است در تبریز هم بعد از تهران به عنوان دومین شهر به سیستم سیمفا متصل و این ممنوعیت در آینده اجرا شود.
مدیر اجرایی امور معاینه فنی کشور در خصوص تردد موتور سیکلت های کاربراتوری نیز گفت: تا کنون معاینه فنی برای موتور سیکلت ها قطعی نبود، اما در حال حاضر این امر اجباری شده است.
وی ادامه داد: تمام وسایل نقلیه باید برای گرفتن معاینه فنی مراجعه کنند و معاینه فنی داشته باشند اما درحال حاضر ضوابطی برای منع تردد این گونه موتورسیکلت ها وجود ندارد، اما پلیس باید مانع تردد آنها شود./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.