کاهش 8 درصدی حجم روان‌آب‌های کشور

اقتصادی /
شناسه خبر: 239790

بر اساس آخرین آمار ثبت شده در شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای مهرماه گذشته تا پایان خرداد ماه جاری، حجم روان آب‌های کشور در مقایسه با سال گذشته 8 درصد کاهش داشته است.

ایران آنلاین /شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد؛ از ابتدای مهرماه گذشته تا پایان خرداد ماه جاری، حجم روان آب‌های کشور در مقایسه با سال گذشته 8 درصد کاهش داشته است.

بنا براین گزارش میزان حجم روان‌آب‌های کشور که تا خرداد ماه سال گذشته 50 میلیارد و 872 میلیون مترمکعب بوده است، در پایان خرداد ماه سال جاری با 8 درصد کاهش به 46 میلیارد و 746 میلیون مترمکعب رسیده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین حجم کاهش روان آب‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور در حوضه ارومیه با 39 درصد و کمترین حجم کاهش روان آب‌ها مربوط به حوضه دریای خزر با 5 درصد کاهش بوده است.

همچنین حوضه‌های آبریز قره قوم و خلیج فارس نیز به ترتیب با 17 و 12 درصد کاهش حجم روان آب مواجه بوده‌اند.

حجم روان‌آب‌های موجود در تمام شش حوضه آبریز اصلی کشور با کاهش مواجه نبوده بلکه دو حوضه آبریز مرزی شرق و مرکزی در مقایسه با مدت مشابه یاد شده در سال گذشته با افزایش حجم روان آب مواجه بوده‌اند.

بر همین اساس، حوضه آبریز مرزی شرق که در سال آبی گذشته با حجم 206 میلیون متر مکعب روان‌آب روبرو بوده امسال با 57 درصد افزایش به 324 میلیون مترمکعب و حوضه آبریز مرکزی نیز که در سال آبی گذشته از حجم 7 میلیارد و 405 میلیون مترمکعب برخوردار بوده است؛ در سال آبی جاری با 20 درصد افزایش از 8 میلیارد و 913 میلیون متر مکعب روان‌آب برخوردار است.

/ایلنا

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.