تصویب 16 طرح عشایری

اجتماعی /
شناسه خبر: 239776

سیروس نصیری، مدیرکل امور عشایر استان تهران گفت: ۱۶ طرح عشایری با هدف ارتقای شاخص‌های انسانی در شورای عشایری استان تهران به تصویب رسید.

ایران آنلاین / بر اساس اظهارات سیروس نصیری در جلسه شورای عشایر استان تهران مقرر شد زیرگذرهای موجود جهت عبور دام عشایر کوچنده در مسیرهای ارتباطاتی مجاور شهر پردیس توسط معاونت امور عمرانی استانداری بررسی و پس از بازدید در صورت تعیین زیر گذر مناسب عملیات تعریض و پاکسازی آن برای عبور دام انجام شود.

وی پیگیری تخصیص اعتبار مطالعه ساماندهی گردشگری حوزه لار، اعتبار مصوب خدمات‌رسانی به عشایر استان تا تخصیص حداکثری در سال‌جاری، اجرای طرح های احیا مراتع لار با مشارکت عشایر را از مصوبات جلسه شورای عشایری خواند و گفت: مقرر شد امکان احداث پل عبور عشایر از روی آبراهه در لار و سازگار آن با محیط زیست در منطقه بررسی و اجرا شود.

مدیر امور عشایراستان تهران تاکید کرد: اختصاص اعتبار از محل منابع استانی ماده ۱۸۰ از محل کمک های فنی و اعتباری جهت تلفیق با منابع بانک به منظور پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به طرح های عشایری، دامداری و کشاورزی، و اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار جهت تعمیر و تجهیز مرکز ارائه خدمات عشایر کوچنده حوزه شرق لار و استقرار دفاتر دامپزشکی، شبکه بهداشت و منابع طبیعی شهرستان دماوند نیز در دستور کار قرار گرفته است.

نصیری در پایان گفت: استان تهران حدود ۳۰۰۰ خانوار عشایری دارد که این جامعه تولید کننده در حال حاضر در مناطق ییلاقی (سردسیر) استان تهران زندگی می‌کنند لذا باید زمینه حضور آنها را به بهترین شکل ممکن در این مناطق فراهم کرد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.