اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان حج خبر داد

فرماندار ترکمن در میان 6 مفقود تازه شناسایی شده

فرماندار ترکمن در میان 6 مفقود تازه شناسایی شده

رئیس سازمان حج و زیارت از مشخص شدن سرنوشت 6 نفر دیگر از مفقودان فاجعه منا خبر داد و گفت: «مرجان نازقلچی»، فرماندار فقید بندر ترکمن نیز جزو این 6 نفر است.

ایران آنلاین /سعید اوحدی امروز سه شنبه (19 آبان) در حاشیه مراسم بزرگداشت جانباختگان گلستانی فاجعه منا که در مصلای نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در حج و زیارت برگزار شد، افزود: تلاش برای مشخص شدن سرنوشت 19 مفقود دیگر همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شش مفقود شناسایی شده از جمله فرماندار فقید بندرترکمن در مقبره الشهدای شهر مکه خاکسپاری شده اند، گفت: وضعیت این مفقودان ساعت 24 روز گذشته و براساس مطابقت با DNA گرفته شده مفقودان و خانواده های آنان، از سوی عربستان اعلام شد.

اوحدی تعیین سرنوشت مفقودان فاجعه منا را مطالبه جدی جمهوری اسلامی از سعودی ها دانست و ادامه داد: هنوز از سرنوشت غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان خبری نیست و ایشان همچنان جزء مفقودان این فاجعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری سازمان حج و زیارت، در این مراسم استاندار گلستان، نماینده ولی فقیه در استان، برخی مدیران کل، ائمه جمعه و علما و روحانیان شیعه و اهل سنت منطقه گنبدکاووس، فرماندار، مسئولان و جمع کثیری از مردم بویژه خانواده های جانباختگان فاجعه منا حضور داشتند.

منبع: ایسنا

کپی