اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

اصلاح طرح «اصلاح موادی از قانون وظایف و انتخابات شورای اسلامی و انتخاب شهرداران» در جلسه امروز مجلس

اصلاح طرح «اصلاح موادی از قانون وظایف و انتخابات شورای اسلامی و انتخاب شهرداران» در جلسه امروز مجلس

مجلس شورای اسلامی طی جلسه علنی امروز طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران جهت تامین نظر شورای نگهبان را تغییر داد.

ایران آنلاین / در جریان رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات،‌ وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران (اعاده شده از شورای نگهبان)، در جزء دوم بند الف ماده ۲۸ این قانون کلمه «ایران» پس از عبارت «هیات رئیسه اتاق اسناد» اضافه می‌شود.

جزء دوم بند الف ماده ۲۸ بر این مبنا است که عبارت «رئیس سازمان نظام پزشکی ایران» عبارت «رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و اعضای هیات مدیره اتحادیه‌های صنفی و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران،‌ مدیران کل و سرپرستان ادارات کل ستادی مجلس شورای اسلامی» اضافه می‌شود.

همچنین تبصره ۳ ماده ۶۱ این قانون نیز که براساس آن آرا صادره از مراجع صالح قضائی در اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی در خصوص رسیدگی به شکوائیه داوطلبان بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام نتیجه منطبق بر مواد ۵۵ و ۵۶ این قانون،‌ تاثیری در فرایند و نتیجه انتخابات ندارد حذف شد.

همچنین بند ۳ و ۴ از ماده الحاقی قانون مذکور که در خصوص الحاق موادی به قانون انتخابات شورای اسلامی کشور بود نیز با رای نمایندگان جهت تامین نظر شورای نگهبان حذف شد./ ایسنا

کپی