مجلس شورای اسلامی طی جلسه علنی امروز طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران جهت تامین نظر شورای نگهبان را تغییر داد.

ایران آنلاین / در جریان رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات،‌ وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران (اعاده شده از شورای نگهبان)، در جزء دوم بند الف ماده ۲۸ این قانون کلمه «ایران» پس از عبارت «هیات رئیسه اتاق اسناد» اضافه می‌شود.

جزء دوم بند الف ماده ۲۸ بر این مبنا است که عبارت «رئیس سازمان نظام پزشکی ایران» عبارت «رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و اعضای هیات مدیره اتحادیه‌های صنفی و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران،‌ مدیران کل و سرپرستان ادارات کل ستادی مجلس شورای اسلامی» اضافه می‌شود.

همچنین تبصره ۳ ماده ۶۱ این قانون نیز که براساس آن آرا صادره از مراجع صالح قضائی در اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی در خصوص رسیدگی به شکوائیه داوطلبان بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام نتیجه منطبق بر مواد ۵۵ و ۵۶ این قانون،‌ تاثیری در فرایند و نتیجه انتخابات ندارد حذف شد.

همچنین بند ۳ و ۴ از ماده الحاقی قانون مذکور که در خصوص الحاق موادی به قانون انتخابات شورای اسلامی کشور بود نیز با رای نمایندگان جهت تامین نظر شورای نگهبان حذف شد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.