دزدان مسلحی که با همکاری دو کارمند حراست، به خودرو حمل پول بانک پاسارگاد دستبرد زده بودند، با صدور کیفرخواست پای میز محاکمه می‌روند.

ایران آنلاین /اول اسفند سال گذشته به یک دستگاه خودروی حمل پول متعلق به بانک پاسارگاد در اتوبان حقانی دستبرد زده شد.

چهار سارق با ایجاد راه‌بندان صوری، راننده خودرو را غافلگیر کردند و پول‌های داخل خودرو را دزدیدند. پس از آن دستگیری سارقان در دستور کار مأموران اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و بررسی‌ها دراین‌باره آغاز شد.
رئیس پلیس تهران، یازدهم اسفند سال گذشته پس از اعلام خبر دستگیری این مجرمان، اقدام آنها را بسیار زیرکانه دانسته بود، چون سارقان می‌کوشیدند ردِ پایی از خود به جای نگذارند، به گفته او: محل سرقت نقطه کور دوربین‌های سطح شهر بود؛ بنابراین تصویری از وقوع آن ثبت نشده است.
با وجود این کارآگاهان پلیس دو نفر از سارقان را شناسایی کردند و در ادامه بررسی‌ها درمجموع شش نفر را که در این سرقت دخیل بودند، شناسایی کردند.
با توجه به شواهد به‌دست‌آمده، دو نفر طراح و عامل اصلی و چهار نفر کمک‌کننده و مجری این سرقت بودند.
درنهایت مشخص شد چهار نفر از آنها پس از وقوع سرقت به شمال شرق، مرکز و شمال و غرب کشور رفته‌اند، ازاین‌رو همه آنها در عملیات هماهنگی دستگیر شدند و مشخص شد قصد ادامه اقدامات مجرمانه خود را داشته‌اند.
در بین این شش نفر، دو عامل اصلی سرقت از کارمندان بخش حراست بودند که به شرکتی خارج از بانک پاسارگاد سپرده شده ‌بود و چهار نفر عامل اصلی اجرای این سرقت، سابقه سرقت و زورگیری دارند و برای انجام این سرقت از دو دستگاه پراید مسروقه استفاده کرده بودند.
پرونده این متهمان پس از دستگیری در شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٣٤ رسیدگی شد و بازپرس رسمی با انجام تحقیقاتی درباره ابعاد مختلف جرم این افراد درنهایت از صدور قرار مجرمیت آنها به اتهام سرقت مسلحانه خبر داد و گفت به احتمال زیاد با صدور کیفرخواست به دادگاه معرفی خواهند شد./ شرق 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.