اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
مدیر مسئول روزنامه «ایران»:

وزارت ارشاد با یک تذکر به رسانه‌ها سخت نمی‌گیرد

وزارت ارشاد با یک تذکر به رسانه‌ها سخت نمی‌گیرد

مدیر مسئول روزنامه «ایران» با اشاره به تذکرهای اخیر به وزیر ارشاد بابت آزادی رسانه‌ها تصریح کرد: فکر نمی‌کنم با این اتفاق (تذکر مجلس به علی جنتی) تغییری در سیاست‌های دولت و وزارت ارشاد در قبال رسانه‌ها صورت بگیرد.

محمد تقی روغنی‌ها عنوان کرد: به نظرم آنچه که در مجلس شورای اسلامی رخ داد، خیلی رسانه‌ای به آن معنا نبود؛ چراکه پیش از این هم مجلس شورای اسلامی خواستار محدودیت برخی رسانه‌ها بود. در دوره آقای جنتی وزارت ارشاد در طول ماه‌های اخیر هیچ نشریه‌ای را توقیف نکرده است، به جز روزنامه «بهار» که آن هم بر اساس حکم قضایی بود و ربطی به وزارت ارشاد نداشت؛ بنابراین فکر نمی‌کنم به خاطر یک تذکر وزارت ارشاد بخواهد در این زمینه سخت‌گیری کند.

او همچنین مطرح کرد: خط مشی وزارت ارشاد این است که رسانه‌ها بتوانند در فضای مناسب کارشان را انجام بدهند. رسانه‌های مختلف بعضا به مقامات ارشد دولت و حتی به شخص رئیس جمهور هم توهین می‌کنند، بنابراین مباحث این چنینی که مطرح می‌شوند خیلی جنبه واقعی رسانه‌ای ندارند.

وی در ادامه صحبت‌هایش به برخورد با رسانه‌های متخلف متنسب با تخلف و پرهیز از توقیف رسانه‌ها اشاره و تاکید کرد: قاعدتا برای برخورد با رسانه‌های متخلف راه‌های مختلفی وجود دارد و به نظرم توقیف نقطه آخر و نهایی می‌تواند باشد. تذکر‌، اخطار‌، برخورد قانونی در دادگاه و تنبیه مدیر مسوولان راه‌های پیش‌بینی شده برخورد با رسانه‌های متخلف است که‌ می‌توان به جای توقیف از این راه‌ها استفاده کرد.

مدیر مسئول روزنامه «ایران» در پایان به ایسنا گفت: توقیف نشریات و سایت‌های خبری مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند و فضای کشور تحت تاثیر نقاط منفی قرار می‌گیرد. توقیف در هر شرایطی می‌تواند اتفاق نیفتد و به جای توقیف از اهرم‌های دیگری استفاده کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.