اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
وزیر آموزش و پرورش خبر داد

پیش‌بینی پوشش 7 میلیون دانش‌آموز در المپیاد‌های ورزشی

پیش‌بینی پوشش 7 میلیون دانش‌آموز در المپیاد‌های ورزشی

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که سال گذشته چهار میلیون دانش‌آ‌مو‌ز‌ تحت پوشش اولین المپیاد ورزشی درون مدارس سراسر کشور قرار گرفتند، گفت: پیش‌بینی می‌شود این تعداد امسال به هفت میلیون دانش‌آ‌مو‌ز‌ افزایش یابد.

ایران آنلاین / مراسم افتتاح دومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای سراسر کشور و ورزش صبحگاهی در مدارس با حضور دکتر علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در دبیرستان پسرانه "رازی" شهر تهران برگزار شد.وزیر آموزش و پرورش در این مراسم طی سخنانی، اظها‌ر کرد: از این که شاهد افتتاح دومین دوره المپیاد ورزشی مدارس با هدف افزایش نشاط، تحرک و سلامتی دانش‌آ‌مو‌ز‌ان هستیم بسیار خوشحال هستم. مقام معظم رهبری سه توصیه برای کودکان، نو‌جو‌ا‌نان و جوانان دارند که شامل تحصیل، تهذیب و ورزش است و این سه توصیه سرلوحه برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی نسل امروز و آینده سازان فردا قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش از سیاست‌های این وزارتخانه در دولت یازدهم محسوب می‌شود. همچنین مشارکت با وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما و شهرداری‌ها از مهم‌تر‌ین اهداف وزارت آموزش و پرورش است؛ در یک جمله معتقدیم همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند، چرا که آموزش و پرورش نهادی است که به کل جامعه خدمات ارائه می‌کند و نسل آینده و کارگزارن آینده و کسانی که آینده کشور را می سازند همین دانش‌آ‌مو‌ز‌انی هستند که در مدارس در حال تحصیل هستند.

وی با بیان این که برگزاری دومین دوره المپیاد ورزشی مدارس سراسر کشور تجلیلی همکاری همه دستگاه‌های ذیربط در امر تر‌بیت ‌بدنی را نشان می‌دهد، خاطر‌ نشان کرد: گزارشی که از اجرای اولین المپیاد ورزشی مدارس در سال گذشته داشتیم حاکی از آن است که سال گذشته چهار میلیون دانش‌آ‌مو‌ز‌ در این المپیاد شرکت کرده‌اند و برآورد می‌کنیم که امسال بیش از هفت میلیون دانش‌آ‌مو‌ز‌ تحت پوشش این فعالیت نشاط آور و توانمندساز قرار گیرند.

فانی در پایان با قدردانی از همه معلمان ورزش و مربیان تر‌بیت ‌بدنی در اجرای هر چه بهتر این المپیاد، گفت: امیدوارم که با مشارکت اولیا و همت دانش‌آ‌مو‌ز‌ان و همچنین همکاری خوب معلمان و مربیان تر‌بیت ‌بدنی شاهد این باشیم که در سال تحصیلی 94 – 95 المپیاد درون مدرسه‌ای با کیفیت بالاتر و کمیت بیشتر به اهداف خود برسد.

منبع :ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.