تکذیب ادعای عدم تجمیع آرا در فرمانداری تهران

سیاسی /
شناسه خبر: 219842

فرماندار تهران، شائبه و ادعاهایی که اخیرا از سوی برخی نامزدها در خصوص عدم تجمیع آرا در فرمانداری یا نبود نظارت بر روند انتخابات شورای شهر در حوزه تهران، ری و تجریش مطرح شد را تکذیب کرد.

ایران آنلاین / عیسی فرهادی اظهار کرد: در سطح شهر تهران، ری و تجریش برای برگزاری انتخابات شورای شهر، چهار هزار صندوق اخذ رای در نظر گرفته شد و به تعداد این صندوق ها نیز از سوی مجلس شورای اسلامی ناظر تعیین شد همانطور که وزارت کشور نیز چهار هزار بازرس در این شعب مستقر کرده بود.

به گفته او در مجموع با احتساب عوامل اجرایی، مردم، کارمندان، فرهنگیان و ناظران و بازرسان افزون بر 80 هزار نفر در این چهار هزار شعبه فعالیت داشتند.
وی با اشاره به مشارکت بالای 70 درصدی مردم تهران، ری و تجریش در انتخابات روز جمعه و سه میلیون و 900 هزار رای ریخته شده به صندوق ها، اظهار کرد: میانگین هر یک ازصندوق های اخذ رای در تهران، ری و تجریش حدود یک هزار رای بوده که نشان از شکوه حضور مردم دارد و همین مساله برای پاسخ دادن به برخی شبهات مطرح شده، کافیست.
به گفته فرماندار تهران، کار نظارت بر این انتخابات بر عهده مجلس شورای اسلامی بوده و ناظران این نهاد هم درشعب اخذ رای، هم در کار شمارش آرا و هم در زمینه تجمیع آرا در فرمانداری تهران فعالیت موثری داشته اند و انتشار اسامی منتخبین هم به ترتیب شعب و پس از انجام کار تطبیق آرا در حال انجام است.
فرهادی اظهار کرد: طرح برخی شبهات از قبیل تجمیع نشدن آرا در فرمانداری یا نبود نظارت از سوی برخی نامزدها تکذیب می شود زیرا هم کار تجمیع آرا در فرمانداری انجام می شود و هم نظارت جامعی در برگزاری انتخابات و مراحل مختلف آن انجام می گیرد.
فرماندار تهران، کار برگزاری و سطح مشارکت مردم در انتخابات 29 اردیبهشت را بسیار خوب و تاریخی ارزیابی کرد و از همه مردم که حضور یافتند و مشارکت کردند تشکر می کنم و معتقدم این این مشارکت بالا بخصوص در تهران، ری و تجریش باعث تقویت پایه های نظام اسلامی و ارتقای امنیت ملی و نیز رفع اختلافات و کدورت ها می شود و عزت و برکت را برای ایران به همراه خواهد داشت.

/ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.