واکنش قطر به اتهام‌هایی دربارۀ «همکاری با تروریسم»

بین الملل /
شناسه خبر: 219798

قطر اعلام کرد که "قربانی" کمپین رسانه‌ای سازمان‌یافته‌ای شده است که دوحه را به همکاری با تروریسم "متهم" می‌کند.

ایران آنلاین / به گزارش القدس العربی، دولت قطر در بیانیه‌ای شدیداللحن تاکید کرد که این کشور متعمدانه قبل از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه هدف قرار گرفته است.

در این بیانیه آمده است که قطر از انتشار مقاله‌های رسانه‌ای توسط سازمان‌هایی که علیه دولت قطر فعالیت می‌کنند، تعجب و این اقدامات را قویاً محکوم می‌کند.

در بیانیه مذکور تاکید شده، "این سازمان‌ها قطر را به تروریسم و همکاری یا نادیده گرفتن اقدامات گروه‌های‌ تروریستی در خاورمیانه متهم می‌کنند که این ادعاهای مطرح شده در این مقالات، صرفا مغلطه و بهتان‌هایی است که به هیچ وجه درست نبوده و صحت ندارد!"

دولت قطر تاکید کرد که این کمپینی "سازمان‌یافته و مغرضانه علیه دولت قطر" است که این اقدامات دلایل شناخته شده خود را دارد به همین دلیل، این مقالات قبل از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه منتشر شدند.

در این بیانیه آمده است: زمانی که در آینده برملا گردد که چه کسی در پشت این کمپین‌ها علیه قطر قرار دارد، انگیزه‌های واقعی چنین اقدامات و تلاش‌هایی جهت لطمه زدن به این کشور عربی حوزه خلیج فارس که دارای منابع انرژی بسیاری است، مشخص می‌شود. تا آن زمان، ما یقین خواهیم داشت که ادعاها مبنی بر اینکه قطر از تروریسم حمایت می‌کند، یک دروغ ساختگی است.

در مقاله‌هایی که رسانه‌های آمریکایی ظرف هفته‌های اخیر منتشر کردند، قطر به حمایت مالی از تروریسم متهم شد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.