قتل صاحب کار به خاطر ندادن مرخصی

حوادث /
شناسه خبر: 219779

صاحب کار مرخصی نداد و کارگرش او را کشت!این اتفاق در حالی اتفاق افتاد که متهم با مقتول درگیر شد و ناخواسته او را به قتل رساند اما به حکم قصاص محکوم شد.

ایران آنلاین /پسر جوان وقتی نتوانست از صاحب کارش مرخصی بگیرد و به دیدار مادرش برود، آن قدر عصبانی شد که او را به قتل رساند. مرخصی

 
این پسر ٢٥ساله که فرهاد نام دارد، ٢٩ خرداد سال ٩٣ پس از اینکه امیر، صاحب کارش، به او اجازه نداد به مرخصی برود، با او درگیر شد و چاقو را در سینه او فرو کرد. فرهاد که خودش نیز در این درگیری زخمی شده بود، پس از رفتن به بیمارستان برای درمان، دستگیر و به مأموران جنایی تحویل داده شد.
او در بازجویی های فنی به مأموران گفت:یک سال است که برای کار از شهرستان به تهران آمده ام و در یک نانوایی مشغول به کار شدم. معمولا هر چند ماه یک بار برای دیدن خانواده ام به شهرمان می رفتم؛ تا اینکه با صاحب کارم امیر، دچار اختلاف شدیم. با امیر دوست بودم و با یکدگیر اختلاف نداشتیم؛ تا اینکه سر مرخصی گرفتن با یکدیگر اختلاف پیدا کردیم.
 
فرهاد ادامه داد:نزدیک شش ماه بود خانواده ام را ندیده بودم و خیلی دلم برایشان تنگ شده بود؛ به ویژه برای مادرم. فشار کاری زیادی روی من بود و نیاز داشتم در کنار آنها باشم. چند روز قبل از حادثه به فرهاد گفتم دلم برای خانواده ام تنگ شده است و می خواهم برای دیدنشان به شهر خودمان بروم، برای همین چند روز مرخصی می خواهم؛ اما فرهاد به حرف من توجه نکرد و بهانه جویی کرد و گفت تو چرا پشت سر من حرف زدی.
 
بعد از آن، به طور لفظی با یکدیگر درگیر شدیم. بعد از چند دقیقه، درگیری شدت گرفت و امیر با تی ای که در دست داشت، به طرف من حمله کرد. من هم چاقویی را از جیبم درآوردم و برای دفاع از خود، یک ضربه به فرهاد زدم و او نقش زمین شد؛ البته خودم هم کمی زخمی شدم. برای همین به بیمارستان رفتم و همان جا دستگیر شدم. حمید، برادر امیر نیز که در صحنه قتل برادرش حضور داشت، به مأموران گفت:در نانوایی مشغول کار بودم که متوجه دعوای لفظی برادرم با فرهاد شدم. وقتی خواستم آنها را از یکدیگر جدا کنم، دیدم فرهاد با چاقو یک ضربه به سینه برادرم زد و او را کشت.
 
 به این ترتیب، با توجه به گفته شاهدان و فرهاد و همچنین شکایت اولیای دم و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواستی علیه فرهاد صادر و به شعبه ١١ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد. سپس اولیای دم در جایگاه حاضر شدند و درخواست کردند متهم قصاص شود. بعد از آن فرهاد در مقابل قضات ایستاد و روز حادثه را همان طورکه قبلا شرح داده بود، بیان کرد و گفت:قصد کشتن فرهاد را نداشتم. نمی دانم چه اتفاقی افتاد که فرهاد کشته شد. هنگامی که او به طرف من حمله کرد، برای دفاع از خودم به او یک ضربه چاقو زدم. با اینکه امیر ٥٥ سال سن داشت و خیلی از من بزرگ تر بود؛ اما رابطه دوستانه ای با او داشتم. روز حادثه نمی دانم چرا دچار سوءتفاهم شده بود و فکر می کرد من پشت سر او حرف زده ام.
  
او در جواب این سؤال که چرا با خود چاقو حمل می کردی، گفت:چند ماه قبل از حادثه، در خیابان های تهران چند نفر به من حمله کردند و همه پول هایم را دزدیدند. بعد از این ماجرا خیلی ترسیدم و با خودم چاقو حمل می کردم. من قصد کشتن امیر را نداشتم. هنگامی که او با دسته تی به من حمله کرد، چاقو را از جیبم درآوردم؛ دیگر نمی دانم چه اتفاقی افتاد که امیر کشته شد. فرهاد در آخرین دفاع از خانواده امیر تقاضای بخشش کرد.
 
مادر فرهاد نیز که در دادگاه حضور داشت، به قضات گفت:شش ماه بود پسرم را ندیده بودم و فرهاد برای دیدن ما می خواست مرخصی بگیرد که با امیر درگیر شد. خواهش می کنم او را ببخشید.
 با پایان گفته های متهم، وکیل او در جایگاه حاضر شد. او دفاع خود را از متهم انجام داد و سپس ختم جلسه از سوی قضات اعلام شد. با پایان جلسه، قضات برای صدور رأی درباره این پرونده وارد شور شدند و فرهاد را به قصاص محکوم کردند.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.