تا چهارسال دیگه هم خدا بزرگه

فرهنگی /
شناسه خبر: 219733

رأی‌گیری هم در کمال آرامش برگزار شد و صدا و سیما با همکاری وزارت کشور جزئیات اون از جمله 120 مورد سکته ناقص، 22 سکته کامل و 1230 سکته باطله رو بخوبی پوشش داد.

ایران آنلاین / از حواشی رأی‌گیری گزارشی به اختصار آورده‌ایم:

یک- قبل از شروع رأی‌گیری: یکی از هنرمندان مطرح در حمایت از کاندیدایی گفت ما مثل شیر پشت شماییم و هرچه کاندیدا گفت اون کوهه‌ها، هنرمند زیر بار نرفت. حتی وقتی کاندیدا گفت اقلاً بیا جلوی ما باش، شیر پشتمون باشه همه‌اش دلمون ریش می‌شه هم، هنرمند نپذیرفت. همچنین یکی از نخبگان عرصه سیاست خارجه، در افشاگری سند 2030 از کشوری جدید به نام یونسکو پرده برداشت که گویا تا الان پشت شمشادهای کره زمین پنهان شده بود. اطلاعیه‌های مختلفی هم می‌رسید که موقع رأی دادن چه کارهایی باید انجام بدیم و از چه کارهایی باید پرهیز کنیم. مثلاً توصیه‌های رسانه‌های بی‌طرف بدین شکل بود: همراه داشتن خودکار و شناسنامه، حضور در ساعات اولیه و رأی ندادن به یکی از کاندیداها موسوم به حسن روحانی. توصیه ستادهای روحانی هم به طرفداران دکتر از این قبیل بود: عدم حرف زیادی، همراه داشتن خودکار قرمز و آبی، غلط‌گیر و پاک‌کن پلیکان (غلط‌کن)، شناسنامه، کارت ملی،اسکرین شات آخرین بازدید رفیق‌تون توی تلگرام، عدم پوشیدن لباس‌های بنفش، مایل به بنفش، رکابی، یقه اسکی و مینی‌ژوب (برای آقایان).

دو- موقع رأی‌گیری: در این انتخابات شاهد حضور اقشار مختلفی بودیم که دو دسته توجه بیشتری به خود جلب می‌کرد. دسته اول افرادی که اونقدر همیشه در عرصه سیاسی کشور حضور مستمر داشتن که چند ساعت اول فقط چشم‌شون رو می‌مالوندن که به آفتاب عادت کنن و وقتی فهمیدن مرحوم مصدق تو فهرست کاندیداها نیست دچار شوک شدن. دسته دوم هم شکرریزان و نمک‌فشان‌هایی بودن که در محل اسم کاندیدا، اسامی افرادی از قبیل شوهر گلم، ناناسم، ریاست جمهوری سابقم، اونیکه با ما بد کرد، غم و... می‌نوشتن.

سه- شمارش آرا: از زیباترین لحظات انتخابات امسال، شمارش آرا و نحوه گزارش وزارت کشور به مردم بود. یعنی از شب تا خود صبح میلیون‌ها بیننده مشتاق و چغر به صفحه تلویزیون و جمله «نتایج شمارش آرا به صورت تدریجی اعلام خواهد شد» زل زده بودن. در مناطقی از کشور برف و برگ‌های زرد اطراف بینندگان رو با پارو جمع می‌کردن تا بتونن همچنان به صورت تدریجی شاهد اعلام نتایج باشن. رحمانی فضلی در وزارت کشور یواشکی توی تلگرام حاضرین سرک می‌کشید که از نتایج باخبر بشه. و بالاخره پایان شمارش و اعلام برنده انتخابات...
خلاصه که این روزها طرفدارهای اینوری و اونوری روزهای پراسترسی داشتن. حالا وقت استراحته. وقت دوستی؛ وقت گشتن توی کانال‌های جوک و کانال‌های کاریابی! تا چهار سال دیگه هم خدا بزرگه، بالاخره یه طوری می‌شه.../ روزنامه ایران

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.