گفت‌وگوی «ایران» با شیرجه‌ رو طلایی کشورمان در رقابت‌های باکو

ولی‌پور: با وجود اذیت داورها طلا را از چنگ‌ شان درآوردم

ورزشی /
شناسه خبر: 219723

چهارمین دوره رقابت‌های همبستگی کشورهای اسلامی در کشورجمهوری آذربایجان در حال برگزاری است و در رقابت‌های شیرجه و در سه متر انفرادی، مجتبی ولی‌پور و شهنام نظرپور دو شیرجه‌ روی کشورمان به فینال شیرجه سه متر راه یافتند و در نهایت مجتبی ولی‌پور با مجموع امتیاز 35/338 توانست مدال خوشرنگ طلا را برای کشورمان به ارمغان آورد.

ایران آنلاین /ولی‌پور که در دور مقدماتی با رکورد تاریخی و امتیاز کل 65/356 به عنوان نفر اول راهی فینال شده بود، درفینال نیز توانست امتیاز کل 35/338 را به ثبت برساند. همچنین شهنام نظرپور، دیگر شیرجه‌روی کشورمان نیز در این ماده با مجموع امتیاز 25/327 به عنوان چهارمی بسنده کرد. ولی‌پور درباره این رقابت‌ها و کسب مدال طلای 3 متر به خبرنگار «ایران» گفت: «مسابقات خوبی بود، در مسابقات 3 متر کشورهای آذربایجان، عراق، ترکیه و اندونزی با نفرات خوب‌شان در این مسابقات شرکت کرده بودند. شیرجه‌ رو‌های جمهوری آذربایجان بیشتر اصالت روسی داشتند و همین مسأله باعث شده بود هم سطح مسابقات بالا باشد و هم کار برای ما سخت شود. فینال واقعاً سخت بود و به دلیل این که داورها به نمایندگان میزبان و همچنین اندونزی راحت نمره می‌دادند، همین مسأله کار ما را سخت کرده بود. به همین دلیل تمام نیرو و تلاشم را کردم و خدا را شکر موفق شدم مدال طلا را کسب کنم. ضمن اینکه رکورد ایران را باز هم شکستم. لحظه بی نظیری برای من بود چون واقعاً داورها اذیتم  کردند و لطف خدا باعث شد طلا را از دست‌شان دربیاورم.»

همچنین تیم شیرجه سه متر دوبل ایران با ترکیب مجتبی ولی‌پور و شهنام نظرپور با کسب مجموع 08/334 امتیاز توانست مدال طلای این دوره از مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی را به خود اختصاص دهد. ولی‌پور درباره این رقابت اظهار داشت: «در 3 متر دوبل رقابت بسیار تنگاتنگی با تیم اندونزی داشتیم که خوشبختانه توانستیم درحالی که تا پرش پنجم از این تیم عقب بودیم، با یاری خدا و کمک مربی و همچنین با هماهنگی دونفره‌ای که داشتیم، در 2 پرش آخر فوق‌العاده ظاهر شویم و مدال طلا را برای ایران کسب کنیم. البته در این مسابقات هم باز داوران به نفع میزبان و همچنین تیم اندونزی امتیاز می‌دادند اما در حرکت آخر نتیجه به نفع ما شد و اول شدیم.»

ولی‌پور درباره زوج موفق خود شهنام نظرپور که توانستند مدال طلای 3 متر دوبل را کسب کنند، گفت: «من و شهنام از اول شیرجه با هم بودیم؛ الان نزدیک ١٢ سال  است که با هم شیرجه هماهنگ می‌رویم. همین شناخت باعث پیشرفت ما شده است.  حدود دو سال است که تمرینات نیمه متمرکز را آغاز کردیم و برای این مسابقات نیز از بهمن ماه تمرینات متمرکز را شروع کردیم که در اسفندماه با برگزاری لیگ انتخابی تیم ملی هم انجام شد و در فروردین نیز تمرینات متمرکز تیم را در تهران تا زمان اعزام به بازی‌ها ادامه دادیم. ضمن اینکه در 3 متر انفرادی هم نظرپور بسیار خوب شیرجه زد اما متأسفانه به دلیل شرایط میزبانی و یک لغزش کوچک، داوران امتیاز پایینی به او دادند و با اختلاف بسیار کم چهارم شد و نتوانست مدال برنز را کسب کند اما در پرش دوبل خدا را شکر توانستیم مدال طلا را کسب کنیم. امیدوارم در ادامه و در پرش 10 متر هم موفقیت‌هایمان ادامه داشته باشد.»/ روزنامه ایران 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.