گفت‌و‌گوی «ایران» با وزنه‌بردار طلایی ایران در باکو

براری: با کسب سومین طلا در امریکا «هت تریک» می کنم

ورزشی /
شناسه خبر: 219719

بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو برای وزنه برداران ایرانی با کسب 193 امتیاز و 5 مدال (2 مدال طلا، 2 نشان نقره و یک گردن آویز برنز) به پایان رسید و تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در فاصله 14 روز توانست هم در مسابقات آسیایی و هم در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به مقام قهرمانی دست یابد.

ایران آنلاین / وزنه برداران ایران با 2 مدال طلای سید ایوب موسوی در دسته 94 کیلوگرم و محمد رضا براری کاپیتان تیم در دسته 105 کیلوگرم، دو نشان نقره مجید عسگری وزنه بردار دسته 69 کیلوگرم و همایون تیموری در دسته 105+ کیلوگرم و یک مدال برنز رامین ربیعی در دسته فوق سنگین، به کار خود در این مسابقات پایان دهند. کاپیتان تیم ملی وزنه‌برداری در خصوص بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به خبرنگار «ایران» می‌گوید: «چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از سطح بالایی برخوردار بود البته پیش از حضور در این مسابقات پیش‌بینی می‌کردم که کارمان در باکو سخت باشد اما خدا را شکر توانستیم در فاصله 14 روز با 2 عنوان قهرمان، سال خوبی را آغاز کنیم.»

محمدرضا براری ادامه داد: «ارزش مدال کشورهای اسلامی از آسیایی بیشتر است چرا که تمام کشورهای مسلمان در این مسابقات شرکت کردند، کشورهای قدرتمندی همچون ترکیه در این مسابقات حضور داشتند و این موضوع موجب می‌شود تا مدال بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از مسابقات آسیایی ارزش بیشتری داشته باشد.» وزنه بردار طلایی دسته 105 کیلوگرم کشورمان در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی می‌افزاید: «در تک ضرب عملکرد خوبی نداشتم و در رده دوم قرار گرفتم اما تمام تلاشم بر این بود تا در حرکت دو ضرب جبران کنم و خوشبختانه توانستم وزنه 220 کیلوگرم را بالای سر ببرم. تنها به کسب مدال طلا فکر می‌کردم و این موضوع باعث شد در آخرین حرکت دو ضرب با انگیزه بالا 220 کیلو را بالای سر ببرم.»

براری در خصوص کسب 2 مدال طلای باارزش در فاصله 14 روز می‌گوید: «بعد از اتمام المپیک تمرین نداشتم و با تصمیم کادر فنی در مسابقات آسیایی حضور یافتم. فشار زیادی را تحمل کردم اما خوشبختانه توانستم به مدال طلای مسابقات آسیایی برسم، این فاصله 14 روزه تا آغاز مسابقاتم در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی موجب شد تا با خستگی در باکو وزنه بزنم. شرایط بدنی خوبی نداشتم و احساس ضعف می‌کردم، به این دلیل نتوانستم در حرکت یک ضرب به نتیجه دلخواه برسم.»

او بیان می‌کند: «پس از کسب مدال طلای مسابقات آسیایی برنامه‌ام این بود که طلای بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را نیز از آن خود کنم و خوشبختانه همین گونه هم شد. مأموریتم اینجا به پایان نمی‌رسد چرا که مسابقات جهانی را در پیش داریم و می‌خواهم با کسب سومین مدال در امریکا «هت تریک» کنم.»کاپیتان تیم ملی وزنه‌برداری ادامه داد: «البته مشکلات مالی زیادی داریم و برای ادامه این مسیر باید از سوی مسئولان حمایت شویم. پاداش طلای مسابقات آسیایی 40 سکه است و پاداش طلای بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی 20 سکه. البته مشخص نیست که این پاداش‌ها در چه زمانی به ما اهدا می‌شود چرا که تاکنون پاداش سال گذشته را دریافت نکردیم. تیم ملی وزنه‌برداری با هدایت سجاد انوشیروانی و سایر اعضای کادر فنی شرایط خوبی دارد، امیدوارم با حمایت مسئولان شرایط مساعد‌تر شود.»/  روزنامه ایران 
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.