«مایکل بِشلاس» مورخ و متخصص تاریخچه رؤسای جمهوری آمریکا، تصویری از سفر نیکسون به عربستان در سال 1974 منتشر کرد که آن را همزمان با بررسی پرونده رسوایی واترگیت می داند.

ایران آنلاین /   به نظر می رسد انتشار این تصویر و همزمان دانستن سفر نیکسون به عربستان با بررسی پرونده واترگیت، که سرانجام به استعفا نیکسون سی و هفتمین رئیس جمهوری آمریکا منجر شد، اشاره ای به جنجال اخیر عزل ناگهانی رئیس FBI (پلیس فدرال آمریکا) و سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عربستان در گرماگرم تنش های سیاسی کنگره آمریکا باشد.

 

 رسوایی جاسوسی رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا از رقبای دمکرات خود که به واترگیت مشهور است موجب شد تا نیکسون دو ماه بعد از سفر به عربستان و در 9 اوت (18 مرداد 1353) و پیش از استیضاح کنگره از سمت خود استعفا دهد.


دونالد ترامپ نیز که در اولین سفر خارجی خود پس از رسیدن به مقام ریاست جمهوری آمریکا، در عربستان به سر می برد، با تهدید به استیضاح مواجه است و تعدادی از اعضای کنگره آمریکا وی را به دلیل عزل جیمز کومی رئیس سابق FBI و همچنین بروز شایعاتی در مورد ارتباط نزدیکان وی با مسکو و افشای اسرار محرمانه در دیدار با مقام های روس سرزنش می کنند.


مایکل بشلاس که با شبکه های آمریکایی NBC و PBS همکاری می کند، 61 ساله است و تاکنون 9 کتاب تالیف کرده است. وی در جدیدترین توییت خود، سفر 43 سال پیش نیکسون را برای خلاصی از پرونده واترگیت دانست./  ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.