اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

حضور اعضای بیوت امام راحل و آیت الله هاشمی در حسینیه جماران

حضور اعضای بیوت امام راحل و آیت الله هاشمی در حسینیه جماران

اعضای بیوت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات در شعبه جماران حضور یافتند.

ایران آنلاین / صبح امروز سیدحسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) رای خود را برای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر تهران در صندوق های مستقر در حسینیه جماران انداخت.

سیدعلی و سیدیاسر دیگر فرزندان مرحوم سیداحمد خمینی نیز از اعضای خانواده امام راحل بودند که این حوزه را برای انتخابات برگزیدند.
از دیگر چهره های بیت حضرت امام که جماران را برای رای دادن انتخاب کردند، می توان به زهرا مصطفوی و صدیقه مصطفوی دختران گرانقدر امام راحل(ره) به همراه زهرا اشراقی و مرتضی اشراقی نوه های دختری ایشان اشاره کرد.
فاطمه طباطبایی همسر مرحوم سید احمدخمینی، عدنان طباطبایی فرزند مرحوم صادق طباطبایی و سیداحمد خمینی فرزند سیدحسن خمینی از دیگر افرادی بودند که ظهر امروز در جماران رای خود را به صندوق انداختند.
از بیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز امروز عفت مرعشی همسر آن مرحوم و نیز محسن، فاطمه و یاسر هاشمی رای خود را به صندوق جماران انداختند و در مقابل دوربین رسانه ها قرار گرفتند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند. 

/ایرنا

کپی