رای گیری از ایرانیان مقیم الجزایر

بین الملل /
شناسه خبر: 218999

رای گیری از ایرانیان مقیم الجزایر امروز (جمعه) ساعت هشت به وقت محلی در ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزیره پایتخت این کشور آغاز شد.

ایران آنلاین /  انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران امروز جمعه 29 اردیبهشت ساعت هشت صبح به وقت محلی (11:30 به وقت تهران ) در پایتخت الجزایر برای هموطنان مقیم این کشور آغاز شد.

رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و رئیس هیئت اجرایی انتخابات در این حوزه انتخابیه با اشاره به اینکه ملت بزرگ و پرافتخار ایران روز جمعه 29 اردیبهشت حماسه ای دیگر می آفرینند، تاکید کرد که ایرانیان مقیم الجزایر با حضور فعال خویش در انتخابات نشان خواهند داد که دوری از وطن هیچ تاثیری بر میزان عشق و علاقه آنها به میهن اسلامی و اهتمام به سرنوشت آن ندارد.
وی مشارکت حداکثری در انتخابات را موجب تقویت ارکان نظام اسلامی و ناامید شدن دشمنان دانست و تاکید کرد که انتخابات به عنوان نماد دمکراسی توانسته است تصویری مثبت از ایران اسلامی به جهانیان ارائه کنند.
براساس اعلام هیات اجرایی انتخابات در الجزایر، ، یک شعبه اخذ رأی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده و اطلاع رسانی مناسبی نیز از طریق سایت سفارت و صدور بیانیه ای در این خصوص به عمل آمده است.
بر اساس این بیانیه، انتخابات از ساعت 8 صبح تا 18 به وقت محلی در محل سفارت برگزار می شود و هموطنان مقیم واجد شرایط و دارای 18 سال تمام می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه یا گذرنامه معتبر ایرانی، رای خود را به صندق بیاندازند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 102 کشور و 310 شعبه برگزار می شود .در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد 1 میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی هستند.
در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، در نخستین جمعه بعد از روز مرحله اول انتخابات، دور دوم برگزار خواهد شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.