رئیس جمهوری سابق یمن با تاکید بر پایبندی‌اش به ائتلاف با انصارالله، اعلام کرد که نشست‌های متعددی برای مقابله با تجاوز به یمن برگزار می‌شود.

ایران آنلاین / به گزارش الجزیره، علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن در نشستی با اعضای حزبش در صنعاء گفت: پیشنهاد مالی سنگینی را دریافت کردم تا مقابل آن به ائتلافم با انصارالله پایان دهم، اما آن را نپذیرفتم.

علی عبدالله صالح افزود که تمامی پیشنهادها و راهکارهای ارائه شده از سوی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، روسیه و آمریکا باعث نخواهد شد که او از مسیری که در پیش گرفته، پا پس بکشد.

وی گفت که هیچ عیبی نیست که یمن با ایران به عنوان یک کشور اسلامی بزرگ همپیمان شود.

علی عبدالله صالح گفت که به عنوان رئیس یک حزب مخالف آرزو می‌کند که تهران دست خود را برای ائتلاف با وی دراز کند.

وی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را نیز به ائتلاف با اسرائیل و ایالات متحده متهم کرد.

در اوایل ماه میلادی جاری، علی عبدالله صالح گفت که پیشنهادهایی را برای مذاکره از سوی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دریافت کرده است. وی همچنین گفت که پیشنهادهایی به حامیان انصارالله نیز داده شده است.

رئیس جمهوری سابق یمن تصریح کرد، به شرطی که عربستان به تجاوزهای خود پایان دهد، وی دستش را برای صلح با عربستان دراز می‌کند.

علی عبدالله صالح خاطرنشان کرد که بدون حضور جنبش انصارالله، آماده مذاکره نخواهد بود و ائتلافش با این جنبش ادامه دارد اما این ائتلاف برای تقسیم غنیمت‌ها و وزارت‌خانه‌ها نیست.

وی برای دستیابی به تفاهمی با شورای امنیت این شرط را مطرح کرد که قطعنامه ۲۲۱۶ کنار گذشته شود. علی عبدالله صالح گفت: این قطعنامه‌ی جنگ است و من آن را به رسمیت نمی‌شناسم./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.