ارتش آمریکا 1500نیروی هوابرد به افغانستان اعزام کرد

بین الملل /
شناسه خبر: 215982

یک رسانه آمریکایی از اعزام ۱۵۰۰ نیروی هوابرد ارتش آمریکا به افغانستان در تابستان امسال خبر داد.

ایران آنلاین / به گزارش «فاکس نیوز»، ارتش آمریکا اعلام کرده هزار و 500 نفر از تیپ هوابرد 82 تابستان امسال به افغانستان اعزام می‌شوند.

این تیپ مسئولیت آموزش و کمک را در افغانستان بر عهده دارد اما در صورت بروز مشکل و یا قرارگیری در شرایط بحرانی این تیپ آماده نبرد خواهد بود.

«توبی مگزیگ» یکی از فرماندهان این تیپ گفت: این نیروها به خوبی آموزش دیده و مجهز هستند و ما آماده کمک به شرکای افغان خود در ماموریت حمایت قاطع هستیم.

هم اکنون دولت ترامپ در حال بررسی درخواست افزایش چند هزاری نفری نظامیان آمریکایی برای مقابله با مخالفان مسلح در افغانستان است.

سخنگوی تیپ 82 هوایی، «جو بوچینو» به فاکس نیوز گفت: استقرار این تیپ ارتباطی با برنامه آمریکا برای افزایش نیروهای ارتش این کشور در افغانستان ندارد.

وی افزود: ماموریت تیپ 82 هوابرد، استقرار استراتژیک و انجام عملیات حمله چتربازها برای حفظ اهداف کلیدی در عملیات نظامی برای حمایت از منافع آمریکا در عرض 18 ساعت پس از اطلاع رسانی است.

بخش 82 هوابرد بیش از 17 هزار و پانصد چترباز در 6 تیپ دارد که 15 هزار نفر از آن را سربازان داوطلب، 500 افسر ردهمیانی و دو هزار افسر دیگر تشکیل می‌دهد.

تیم رزمی تیپ یک، بزرگترین تیپ بخش 82 هوابرد است که متشکل از چهار هزار و 300 چترباز است که بیش از 300 نفر از آنها در افغانستان مستقر هستند و هزار و 500 نفر دیگر نیز تابستان امسال به افغانستان اعزام می‌شوند./ تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.