رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: تفاهم مرمت موزه استاد صنعتی را با حفظ کاربری موزه ای با جمعیت هلال احمر و سازمان زیباسازی توافق کرده است و هرگونه کارکرد دیگری رامغایر با مفاد این تفاهم نامه میداند.

ایران آنلاین /رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه  هرگونه اظهار نظر در خصوص تصمیم مدیران هلال احمر برای آینده موزه استاد صنعتی باید بر اساس کارکرد موزه ای باشد ، افزود : در 24 اردیبهشت ماه با حضور طرف های تفاهم نامه جلسه ای در خصوص تعیین و تکلیف بازگشایی موزه استاد صنعتی برگزار خواهد  شد.

خسروآبادی گفت : نظر میراث فرهنگی قطعا بر کاربری موزه ای برای مکان مذکور است  و در تحقق این امر قدمی کوتاه نخواهیم آمد چون عقیده داریم موزه یک بنای عمومی و متعلق به همه جامعه است و با تصمیم شخصی نمیتوان کاربری اداری برای آن تعریف کرد.

وی ادامه داد :کلان شهری مثل تهران به اندازه کافی ساختمان های  اداری دارد آنچه امروز نیاز پایتخت است ایجاد و توسعه فضاهای فرهنگی است که امیدواریم در جلسه پیش رو بیانیه بازگشایی موزه استاد صنعتی را با یک اجماع نظر اعلام کنیم تا اتفاق خوشایندی برای حفظ مواریث فرهنگی کشور رقم بخورد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.