افزایش میزان جرایم تعزیرات روی میز کار دولت

اجتماعی /
شناسه خبر: 215886

عبدالعلی میرکوهی، سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی گفت: پرونده های مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز ارجاع شده به تعزیرات در سال 95 در مقایسه با سال 94 رشد ناچیزی داشته است.

ایران آنلاین / عبدالعلی میرکوهی سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه میزان جرایم تعزیراتی باید افزایش یابد، اظهار داشت: برابر قانون باید هر 3 سال یک بار، قانون مربوط به میزان جرایم تعزیراتی تدوین و بازنگری شود، در این راستا پیشنهاد افزایش به دولت داده شده و با تصویب در مجلس امسال میزان جرایم متخلفان افزایش می باید. البته میزان افزایش باید متناسب با نرخ تورم باشد.

وی افزود: در سال 95 رشد ناچیزی در بحث پرونده‌های وارده در حوزه قاچاق به تعزیرات داشتیم و تعداد پرونده های مختومه نیز با توجه به مانده قبلی افزایش یافته است.

سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی، تصریح کرد: حدود 30 تا 40 درصد پرونده های قاچاق با توجه به ارایه اسناد و مدارک منجر به صدور حکم تبرئه شده است و مابقی پرونده ها با تایید قاچاق بودن از سوی گمرک و سایر دستگاه ها تشکیل و به دستگاه‌های قضایی مانند تعزیرات ارجاع شده است.

وی در پایان گفت: یکی از مهمترین پرونده هایی که در سال 96 تشکیل شده در خصوص کشف محموله قاچاق البسه از چند کانتینر در مرزهای خوزستان بوده است./ باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.