اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
نگرانی‌های آقای دلواپیش

آب معدنی چه جوری آلوده میشه؟

آب معدنی چه جوری آلوده میشه؟
آیدین سیارسریع

مدیرکل بازرسی و نظارت سازمان غذا و دارو گفت: خط تولید یک آب معدنی مشهور به علت تمکین نکردن به مقررات و ضوابط سازمان غذا و دارو با حضور بازرسان این سازمان متوقف شد.

ایران آنلاین / ضمن عرض تبریک به ملت قهرمان ایران و همچنین آرزوی توفیق برای تمامی کسانی که با قدرت بالا و انگیزه مثال زدنی به آلوده کردن مواد غذایی مشغول هستند و ضمن عرض خسته نباشید به کوه‌ خواران و جنگل خواران و هوا و زمین خواران محترم با کمال تأسف باید اعلام کرد که دیگر با خیال راحت آب هم نمی‌شود خورد. با این وضعیت بسیاری از اصطلاحات در زبان فارسی هم تغییر خواهد کرد. مثلاً «فلان کار مثل آب خوردن است» کنایه‌ای است از ریسک بالای آن کار، چون معلوم نیست چه سرنوشتی بعد از آب خوردن در انتظار طرف است. اصطلاح آب خنک خوردن هم به آب معدنی خوردن تغییر پیدا خواهد کرد. مثلاً کاراکتری به نام «غلام تیزی» بعد از رهایی از زندان رو به رفقای بی‌معرفتش می‌گوید: تو اون شیش سالی که من داشتم گوشه زندون آب معدنی می‌خوردم کدوم گوری بودی؟ یکسری هم ترجیح می‌دهند به جای غلط کردم بگویند آب معدنی خوردم. سؤالی که مطرح می‌شود این است: واقعاً دوستان در آب معدنی چه ترکیباتی استفاده می‌کردند که غیربهداشتی و آلوده شده؟ اصولاً این آب، آب کجا بوده که چیزهایی به آن اضافه می‌کردند که قابل خوردن شود؟ چرا دوستانمان در تولیدی‌های آب معدنی اینقدر اصرار داشتند که حتماً آب معدنی بدهند دست ملت؟ همان آب شیر چه اشکالی داشت؟
با این حال جا دارد تلاش وزارت بهداشت برای مقابله جدی با تولیدکنندگان مواد غذایی آلوده و غیراستاندارد را ارج نهیم و در عین حال بگوییم که مشکل یکی دو تا نیست. الان در کشور ما عناصر چهارگانه زیر سؤال رفته‌اند. آب آلوده شده، خاک‌ها سست و آماده ریزش است، هوا هم که گفته من دیگه نیستم، خودتون هرکاری میخواین انجام بدین. فقط می‌ماند آتش که هنوز متأسفانه راهی برای بی‌اثر کردن این عنصر بیگانه پیدا نکرده ایم. اگر آتش قول بدهد که فقط خرابی به بار بیاورد و مثل آب و خاک و هوا فایده‌ای برای مردم نداشته باشد ما هم از سر تقصیراتش می‌گذریم و کاری به کارش نداریم. مردم هم جنبه داشته باشند و اینقدر از عناصر چهارگانه سوءاستفاده نکنند. به همین که «کبریت توکلی» فعلاً آلوده نشده قانع باشید./روزنامه ایران

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.