اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

امضای قرار داد نوسازی ۱۰ هزار تاکسی با ایران خودرو

امضای قرار داد نوسازی ۱۰ هزار تاکسی با ایران خودرو

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از قرارداد خرید و نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده با مجموعه ایران خودرو خبر داد.

ایران آنلاین / میثم مظفر در خصوص نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران گفت:‌ قرارداد نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده در مجموعه ایران خودرو امضا شد و امیدواریم که از امروز ستاد حمل و نقل سوخت، سامانه و بستر نرم افزاری مناسب را تدوین و در اختیار ما قرار دهد تا پروسه عملیاتی این طرح اجرا شود.


وی با اشاره به اینکه عزم جدی داریم تا بتوانیم با این 10 هزار دستگاه خودروی جدید، همه پیکان تاکسی‌های فرسوده شهر تهران را حذف کنیم و از این رو از همه مالکان تاکسی های تهران خواسته می شود تا به شرکت های خصوصی مراجعه و ثبت نام کنند تا پس از عملیاتی شدن نوسازی بتوانند با تبدیل خودروی خود به فعالیتشان ادامه دهند.


مظفر افزود: تا پایان امسال همه مالکان خودروهای پیکان تاکسی موظف هستند تا خودروهای فرسوده خود را به تبدیل به احسن کرده و در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.


وی گفت: در گام نخست اجرای طرح، تمرکز ما برای تبدیل پیکان تاکسی هاست و پس از آن تعویض سایر خودروهای فرسوده زیر 10 سال است.


مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، خودروهای سمند EF7 پایه گازسوز و پژو 405 را به عنوان خودروهای جایگزین با پیکان های تاکسی معرفی کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

کپی