اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

بررسی کیفیت آب‌های معدنی در کمیسیون بهداشت مجلس

بررسی کیفیت آب‌های معدنی در کمیسیون بهداشت مجلس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت ارایه گزارش بررسی سازمان غذا و دارو درخصوص وضعیت تولید آب‌معدنی به مجلس، گفت:‌ بحث آب شرب موضوع حیاتی است و باید به دقت مورد رسیدگی واقع شود در این میان لازم است سازمان غذا و دارو گزارش خود در این خصوص را به کمیسیون بهداشت ارایه کند.

ایران آنلاین /  رسول خضری درباره عدم اعلام اسامی آب معدنی‌های غیراستاندارد از سوی سازمان غذا و دارو به سازمان استاندارد، افزود: ایران کشوری خشک و نیمه خشک است و اغلب آب‌ها در این قلمرو محدود است که متاسفانه مدیریت خوبی بر نحوه استفاده از آن صورت نگرفته است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ با یادآوری ارایه گزارش سازمان غذا ودارو مبنی بر غیراستاندارد بودن 10 درصد آب‌های معدنی و توقف تولید آنان، ادامه داد:‌ آب‌های معدنی تولید شده در این شرکت ها نیترات بالایی داشتند که بر این اساس غیرقابل شرب بودند؛ در چنین شرایطی استفاده از آن به ضرر مصرف کننده بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو موظف است شرکت‌های متخلف را به سازمان استاندارد معرفی و نسبت به چنین معضلاتی شفاف‌تر عمل کند تا بتواند مدیریت بهتری بر تولید محصولات غذایی داشته باشد.

وی درباره دادن تذکر به شرکت‌های متخلف آب معدنی برای بهبود کیفیت محصولات‌شان، افزود: در قانون اشاره شده که هر شرکت متخلفی بر اساس میزان تخلفاتش جریمه و مجازات شود لذا در این زمینه تناسب باید بین جرم و اعمال قانون وجود داشته باشد که بدون‌شک سازمان غذا و دارو با در نظر گرفتن این ملاحظات به شرکت‌های متخلف تذکر داده است تا آب‌های معدنی با کیفیت‌تری جهت مصرف افراد تولید کنند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ارایه گزارش سازمان غذا و دارو درخصوص بررسی‌های انجام گرفته نسبت به وضعیت آب‌معدنی در کشور به مجلس، گفت:‌ تاکنون سه بار در مورد آب شرب با این سازمان، آبفا و وزارت نیرو جلساتی را برگزار کردیم چراکه بحث آب شرب موضوع حیاتی است و باید به دقت مورد رسیدگی واقع شود در این میان لازم است سازمان غذا و دارو گزارشی در این خصوص به کمیسیون بهداشت مجلس ارایه کند.

منبع: خانه ملت

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.