اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

راه اندازی جنگ روانی توسط رسانه‌های عربی با آغاز عملیات موصل

راه اندازی جنگ روانی توسط رسانه‌های عربی با آغاز عملیات موصل

رسانه‌های عربی وابسته به عربستان سعودی، قطر و جریانهای سلفی و تکفیری همزمان با آغاز نبرد آزادسازی موصل، به هدف تفرقه‌افکنی و فتنه انگیزی، علیه نیروهای مشترک عراقی جنگ روانی به راه انداخته‌اند.

ایران آنلاین /  رسانه‌های وابسته به جای استفاده از نام نیروهای "الحشد الشعبی" (بسیج مردمی عراق) از عناوینی مانند "الحشد الطائفی" استفاده می‌کنند.
این رسانه‌ها همسو با مواضع رسمی عربستان سعودی، نبرد نیروهای مشترک عراق برای آزادسازی موصل از دست ترویستهای داعش را "نبرد شیعه ضد اهل سنت" می‌نامند.
درحالیکه نیروهای ارتش مانند نبردهای گذشته از پشتیبانی نیروهای الحشد الشعبی برخوردارند، این رسانه‌ها در خبرهای خود مدعی هستند که نیروهای الحشد الشعبی در این عملیات از پشتیبانی ایران برخوردارند.
نبرد آزادسازی موصل از بامداد امروز (دوشنبه) با فرمان حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شد. با وجود اینکه نیروهای عراقی از مدتها قبل همه اقدامات و تلاشهای لازم را برای آگاه سازی مردم موصل و نحوه همکاری آنان در نبرد علیه داعش به کار بسته‌اند، رسانه‌های وابسته درحال اظهار نگرانی درباره سرنوشت شهروندان و احتمال کشتار آنان هستند./

العالم

کپی