اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نعمتی: اکثر اصولگرایان حامی روحانی در سال 96 هستند

نعمتی: اکثر اصولگرایان حامی روحانی در سال 96 هستند

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس دهم معتقد است با توجه به عملکرد روحانی در 3 سال گذشته طیفی از اصولگرایان اعتدالی و اصلاح‌طلبان ، پشتیبان وی در انتخابات ریاست جمهوری 96 خواهند بود.

ایران آنلاین /بهروز نعمتی، در مورد احتمال حمایت اصولگرایان معتدل از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به خبرآنلاین گفت: شخصاً حامی آقای روحانی بوده و هستم، فکر می‌کنم طیف گسترده‌ای ازاصولگرایان معتدل نیز از آقای روحانی درانتخابات 96 حمایت می‌کنند.

وی در مورد سخنان باهنر مبنی بر تعیین شرط و شروط برای حمایت از روحانی توسط اصولگرایان اظهارداشت: حل مشکلات اقتصادی یک پروسه عظیمی است و اینگونه نیست که این مشکلات یک شبه به وجود آمده باشند، اتفاقات خیلی بزرگی که در دولت نهم و دهم در زمان احمدی‌نژاد رخ داد ضربه بزرگی را به اقتصاد کشور وارد کرد و رفع این آسیب‌ها به این آسانی قابل رفع شدن نیست چه برسد به اینکه ما ضرب الاجل پنج شش ماهه برای حل آنها تعیین کنیم.
نعمتی در پاسخ به این سؤال که آیا تعیین این پیش شرط‌ها پیش زمینه و بهانه‌ای برای عدم حمایت از روحانی توسط این بخش از اصولگرایان نیست، گفت: من اطلاعی از برنامه این آقایان ندارم ولی از نظر ما طیف گسترده‌ای از اصولگرایان که هم شامل معتدلین و هم سایر طیف‌ها خواهند بود از روحانی حمایت می‌کنند.
وی در مورد اینکه در صورت کاندیداتوری احمدی‌نژاد آیا اصولگرایان از وی حمایت می‌کنند یا روحانی را مورد حمایت قرار می‌دهند نیز گفت: هر کدام از مجموعه‌های اصولگرا تفکرخاص خودشان را دارند، ما در انتخابات 92 نیز دیدیم که برخی از افراد در طیف اصولگرایی از افراد دیگر حمایت کردند و در انتخابات 96 نیز این احتمال دارد که این افراد از فردی به جز روحانی حمایت کنند.
نماینده تهران در مجلس همچنین درباره احتمال عبور اصلاح‌طلبان از روحانی نیز گفت: با توجه به عملکردی که روحانی در این سه سال داشتند و به نوعی فراجناحی عمل کردند لذا طیف وسیعی از اصلاح‌طلبان نیز وی را مورد حمایت قرار می‌دهند.
 نعمتی در پاسخ به این پرسش که در صورت حضور احمدی نژاد در انتخابات 96 آیا شانس پیروزی مقابل روحانی خواهند داشت گفت: پاسخ این پرسش این است که "در اگر نتوان نشست"، یعنی با اما و اگر نمی شود تصمیم گرفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.