ایران آنلاین
printlogo


روزهای سخت حوزه فاوا در نبود اینترنت

کد خبر: 518397تاریخ: 1398/9/3 13:50
روزهای سخت حوزه فاوا در نبود اینترنت
سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ( نصر ) درباره قطع اینترنت کشور در هفته گذشته، بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: متاسفانه هفته گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم، روزهایی که تلخی آن برای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به دلیل قطع دسترسی به اینترنت بین‌الملل صد چندان بود. اما این تصمیم صدمات زیادی به این بخش وارد کرد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • اختلال جدی در ارتباطات بین سازمانی به دلیل قطعی سرویس‌های مدیریت سازمانی و ارتباطی مانند ایمیل، پیام‌رسان‌های عمومی و تخصصی، سرویس‌های آنلاین مدیریت پروژه، صفحات گسترده و ...
  • ایجاد هزینه‌های مالی و انسانی چند برابری برای کسب‌وکارها، جهت راه‌اندازی مجدد خدماتی با کیفیت به مراتب پایین‌تر در مقایسه با قبل.
  • دسترسی نداشتن به پایگاه‌های دانش، مقالات و دوره‌های آموزشی، به‌روزرسانی‌های بسته‌های نرم‌افزاری و سیستم‌های عامل، مخزن‌های کتابخانه برای کدنویسی و عدم امکان فعالیت برنامه‌نویسان به‌خصوص توسعه‌دهندگان اندروید.
  • کاهش شدید جریان ورودی مشتریان کسب‌وکارها به دلیل قطعی کانال‌های بازاریابی دیجیتال و جذب و تحلیل کاربر برای کسب‌وکارهای کمتر شناخته شده و همچنین توقف کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکارهای بزرگ و به دنبال آن افت شدید فروش کالا و خدمات از طریق اینترنت تا ۹۰ درصد میزان قبلی و تعطیلی بعضی از کسب‌وکارهای آنلاین نوپاتر.
  • پایین آمدن رتبه کسب‌وکارهای آنلاین در جست‌وجوگرهای اینترنتی و ادامه‌دار بود مشکلات آن‌ها بعد از اتصال دوباره به اینترنت بین‌الملل.
  • هدر رفتن هزینه زیرساخت‌ها، بسترها و سرویس‌های داخلی و خارجی، به دلیل عدم امکان استفاده از آن‌ها و همچنین اجبار سرویس‌های داخلی به تمدید یا پرداخت خسارت به مشتریان برای حفظ آن‌ها.

 

 

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/518397.html