printlogo


خرید میلیونی قبر در باغ رضوان ارومیه وجود ندارد

کد خبر: 514006تاریخ: 1398/8/16 16:40
خرید میلیونی قبر در باغ رضوان ارومیه وجود ندارد
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه با تاکید بر اینکه خرید میلیونی قبر در باغ رضوان ارومیه وجود ندارد، گفت: قیمت قبر در این آرامستان بین ۷۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان است و بالاتر از این قیمت نداریم.

حجت الاسلام امیرعباس عابدینی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر آن، خانواده های بی بضاعت و افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نهادهای حمایتی به صورت رایگان در این آرامستان دفن می شوند.

وی اضافه کرد: قطعه عمومی آرامستان باغ رضوان ارومیه قطعه ۶۴ است که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، اعضای خانواده های بی بضاعت و مجهول الهویت بدون دریافت یک ریال در آن به خاک سپرده می شوند.

وی بیان کرد: در قطعه ۵۶ و ۵۵ این آرامستان، قیمت قبر به ترتیب سه میلیون و ۸۰۰ هزار و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که بیشترین درآمد این آرامستان را به خود اختصاص می دهد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه ادامه داد: درآمد ماهانه این سازمان ۶۰۰ میلیون تومان است که در صورت پر شدن ۲ قطعه ۵۵ و ۵۶ به یک سوم خواهد رسید.

حجت الاسلام عابدینی اظهار کرد: هیچ گونه خرید میلیونی قبر در ارومیه نداریم و این امر ساماندهی شده است.

حجت الاسلام عابدینی گفت: خرید قبر بر اساس کدملی در باغ رضوان ارومیه صورت می‌گیرد و هر فر حق خرید یک قبر را دارد و قبر خریداری شده توسط افراد تنها به افراد درجه یک فرد قابل واگذاری است.

وی افزود: قسمت قبر امانتی در باغ رضوان ارومیه نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و برای هر کد ملی تنها یک قبر اختصاص می یابد.

وی از دفن ۲ هزار و ۱۳ نفر طی سال جاری در باغ رضوان ارومیه خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد، یک هزار و ۱۱۰ نفر مرد، ۷۸۶ نفر زن و ۱۱۷ نفر کودک بوده اند.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه بیان کرد: بیماری های قلبی و عروقی، سرطان و بیماری های داخلی بیشترین عامل مرگ و میر در این شهر به شمار می رود.

حجت الاسلام عابدینی افزود: در سال گذشته نیز سه هزار و ۵۱۱ نفر در ارومیه دفن شده بودند که عمده علت فوت، بیماری های قلبی و سرطان بود.

وی بیان کرد: برای دفن فوت شدگان مشکلی نداریم و  با ۱۰ هکتار از اراضی منابع ملی که به باغ رضوان اضافه شده، مشکلات تا سال ها رفع شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه ادامه داد: با اشاره به اینکه آرامگاه حجت الاسلام حسنی به عنوان یکی از ماندگارترین طرح های کشور در باغ رضوان ارومیه در حال احداث است، گفت: این آرامگاه در ۶۰ مترمربع روز ۲ بهمن همزمان با سالروز به توپ بستن مسجد اعظم ارومیه افتتاح خواهد شد.

شهر ارومیه حدود ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و باغ رضوان مهمترین آرامستان این شهر به شمار می رود.

برخی آرامستان هایکوچک نیز در حوالی شهر ارومیه قرار دارد که تعداد دفن شدگان در آنها بسیار کم است./ ایرنا


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/514006.html