ایران آنلاین
printlogo


واکنش وزیر ارشاد به اخراج بولتون/ روزهای تلخ تری فراروی ایران ستیزان است

کد خبر: 500017تاریخ: 1398/6/20 15:35
واکنش وزیر ارشاد به اخراج بولتون/ روزهای تلخ تری فراروی ایران ستیزان است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی توئیتری امروز را روز بدی برای بولتون و نتانیاهو دو عنصر «تیم بی» دانست.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشد اسلامی سه‌شنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: امروز روز خوبی برای تیم «بی» نبود. بولتون با خفت از کاخ سفید اخراج شد و بنیامین نتانیاهو در وسط سخنرانی با ترس و تحقیر به پناهگاه رفت. روزهای تلخ‌تری در فراروی ایران ستیزان است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شب گذشته در اقدامی ناگهانی در توئیتر خود اعلام کرد که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید به دلیل اختلاف‌نظرهای شدید با وی و اعضای دولتش، از کار برکنار شده است.

همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در حال سخنرانی در یک گردهمایی انتخاباتی بود، ناگهان به دلیل پرتاب موشک توسط نیروهای مقاومت از غزه به شهرک اشدود، جایی که نتانیاهو آنجا بود، مجبور به فرار از محل سخنرانی خود شد.

بولتون و نتانیاهو دو ضلع تیمی بودند که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران آن را تحت عنوان «تیم ب» به عنوان گروه جنگ‌طلبی که جهان را ناامن کرده، معرفی کرده بود.
ظریف بارها در پیام‌های توئیتری و در مصاحبه‌های خود با رسانه‌های مختلف به تشریح ماهیت این گروه و چگونگی به سایه رفتن صلح با حضور این افراد در صحنه سیاسی جهان پرداخته بود.
وزیر خارجه ایران ماه گذشته در یکی از پیام‌های خود در توئیتری به ترامپ هشدار داد که بولتون به همراه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی (دیگر عنصر گروه ب) ترامپ را برای از بین بردن برجام فریب داده‌اند.
وی در این توییت افزود: «بولتون و نتانیاهو در سال ۲۰۰۵ با اصرار بر غنی‌سازی صفر، توافق پاریس میان ایران و سه کشور اروپایی را از بین بردند. نتیجه؟ ایران غنی‌سازی خود را تا سال ۲۰۱۲، صد برابر کرد.»
‌ظریف افزود: «اکنون آنها با همین توهم، دونالد ترامپ را برای از بین بردن برجام فریب داده‌اند. تیم "بی" درس نگرفته است. ولی دنیا باید درس بگیرد.»

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/500017.html