ایران آنلاین
printlogo


تاج: شرایط‌مان را برای ویلموتس توضیح دادیم/ واکنش به استعفای انصاری فرد

کد خبر: 494162تاریخ: 1398/5/23 14:11
تاج: شرایط‌مان را برای ویلموتس توضیح دادیم/ واکنش به استعفای انصاری فرد
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم علاقمندان به فوتبال شاهد یک لیگ پویا، جذاب و به یادماندنی باشند.

مهدی تاج در گفت و گویی درباره موضوعات مختلف توضیحاتی ارائه کرد.

* از جلسه با وزیر ورزش و جوانان آغاز کنیم. محور این نشست چه بود؟

- بله، نشست خوبی با آقای سلطانی فر داشتیم. در این نشست که آقای صالحی امیری و کریمی رییس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور هم در آن حضور داشتند، وضعیت ورزشگاه هایی که قرار است در آن فصل جدید لیگ برتر برگزار شود ، مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. جا دارد از پیگیری و همراهی ویژه وزیر ورزش و جوانان و همچنین تلاش های ادارات کل وزرش و جوانان، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و باشگاه ها تشکر و قدردانی کنم که در این مسیر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را یاری رساندند.

خوشبختانه روز گذشته رییس سازمان لیگ هم گزارش مبسوطی درباره آخرین وضعیت ورزشگاه ها به جامعه فوتبال ارائه کرد. ارزیابی کلی من از تلاش های صورت گرفته در جهت تحقق الزامات مدنظر در ورزشگاه ها مثبت است. طبق برنامه، لیگ برتر در ورزشگاه هایی که حائز شرایط برگزاری هستند به انجام خواهد رسید. در نهایت امیدوارم مردم علاقمند شاهد یک لیگ پویا، جذاب و به یادماندنی باشند.

* از تیم ملی چه خبر؟ در روزهای اخیر برخی اخبار نگران کننده شنیده شد.

- در فدراسیون فوتبال با افتخار برای شادی دل مردم عزیزمان کار می کنیم. حتما می دانید تا پایان سال، تیم ملی بزرگسالان، تیم المپیک، تیم های جوانان و نوجوانان و تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رقابت های مهمی به میدان خواهند رفت‌. روشن و طبیعی است که آماده سازی و پشتیبانی این تیم ها، فرایند خاص خود را می طلبد و شکی نیست که در شرایط تحریم های ناعادلانه، فدراسیون فوتبال می بایست پول های خود در فیفا و همچنین سایر منابع در آمدی را احیا کند. این مسیری است که حتما فدراسیون تلاش خواهد کرد تا با بهره بردن از همه ظرفیت ها در جهت پشتیبانی از تیم های ملی گام بردارد.

بدون شک رقبای ما در سطح قاره در حال برنامه ریزی گسترده هستند و برای تکرار موفقیت های گذشته نیازمند کار دوچندان هستیم‌. من به رغم همه تنگناها امیدوارم فوتبال ملی ما در همه رده ها در مسیر موفقیت گام بردارد.

* به صورت مشخص‌تر مباحثی درباره قرارداد مارک ویلموتس و تعهدات فدراسیون فوتبال مطرح است. در این باره چه نظری دارید؟

- این پرسش، پاسخ صادقانه ای دارد و اینکه نگرانی در جهت تحقق تعهدات به یک مربی خارجی از جمله دغدغه های اصلی من و همکارانم در فدراسیون است. ما هر روز این موضوع را از طرق مختلف پیگیری می کنیم و تا حصول نتیجه این روند ادامه دارد. با ایشان هم در تماس مداوم هستیم. به هر حال مربیانی چون آقای ویلموتس و سایر مربیان خارجی که اکنون در فوتبال ما فعالیت دارند شاید تجربه این‌چنینی را نداشته باشند. لذا این موضوع کار مدیران را سخت تر می کند. با این حال ما برای ایشان شرایط را توضیح داده ایم و اینکه تلاش های گسترده فدراسیون جهت اجرای تعهدات همچنان ادامه دارد را خاطرنشان کردیم. امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال به طور کلی بهتر بچرخد. خوشحالم که با تشکیل سازمان اقتصادی،گام های اولیه بلندی برداشته شده است تا فدراسیون به حقوق خود برسد و مسیر درآمدزایی تقویت شود.

* بحث دیگر درباره آقای انصاری فرد و موضوع کناره گیری ایشان است. در این باره چه نظری دارید؟

- آقای انصاری فرد از جمله بزرگان فوتبال و فوتسال هستند که زحمات زیادی هم در این عرصه کشیده اند.به هر حال من از بابت همه تلاش های ایشان تشکر می کنم. درباره موضوع فوتسال هم در هیات رییسه تصمیم گیری خواهد شد.

* به دعوت کنفدراسیون در مسابقات فوتسال جام باشگاه های آسیا حضور خواهید یافت. برنامه این سفر چگونه است؟

- بله، البته در حاشیه حضور در روزهای پایانی این رقابت ها، برنامه چند جلسه هم هماهنگ شده است.کاملا روشن است ‌که سطح فوتسال در آسیا پیشرفت زیادی کرده و نمایندگان کشورمان هم با علم به این موضوع در میدان حاضر خواهند شد./ سایت فدراسیون فوتبال


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/494162.html