ایران آنلاین
printlogo


زندگی شیرین بر پایه موسیقی

کد خبر: 487505تاریخ: 1398/4/27 05:49
زندگی شیرین بر پایه موسیقی
«روحیه جوانی» (یا روحیه تین‌ایجری) عنوان فیلم تازه‌ای است که مکس مینگلا کارگردانی کرده و تهیه‌کننده اصلی آن جیمی بل است اما شکی نیست که ال فانینگ هنرپیشه جوان زن هالیوود حرف اول را در آن می‌زند.

 شاید عده‌ای به‌چشم یک فانتزی به این فیلم نگاه کنند اما حرکات آهنگین کاراکتر فانینگ و خوگرفتن او با الی گولدینگ و ورود به دنیای موسیقی جوانان و آنچه این دنیا برای اهالی غرب در بر دارد، متن و محتوای اصلی این فیلم است. موسیقی مهم‌ترین عامل همراهی‌کننده انسان‌ها در شرح قصه‌ای است که هم از رویکرد آدم‌های سرگشته در غرب به موسیقی برای کاستن از آلام زندگی‌شان می‌گوید و هم بطن هنرمندانی را می‌کاود که مدعی‌اند حتی بدون تهیه این فیلم نیز زندگی و انتخاب‌هایشان از ایام نوجوانی مبتنی بر موسیقی و برپایه آن بوده است. فانینگ در دل تابستان بیش از حد گرم 2019 می‌گوید: علاقه من به ترنم موسیقی و خواندن ترانه‌های پر محتوا چیزی نیست که پس‌از مشهور شدن و ورود به دنیای بازیگری در من ظهور کرده باشد. این حرکت و رویکردی است که از خردسالی و نوجوانی داشتم. 
کاراکتری که این بار ال فانینگ ایفا‌گر نقش اوست، ویولت نام دارد و او را در اوایل قصه در شرایطی می‌بینیم که مقابل قضات نشسته و آنها در حال شنیدن آوا و موسیقی او و نمره دادن به وی به قصد تشخیص دقیق استعدادش و جایگاه او در هنر موسیقی هستند. مینگلا که پیش از این فقط یک سناریست بود و با این فیلم به جمع کارگردان‌ها پیوسته، زن جوانی را پیش روی ما گذاشته که مانند هزاران نمونه دیگر موجود در غرب حتی در ساعات بیداری، خواب درخشش درعرصه موسیقی و برداشتن گام‌هایی بلند دراین حرفه را می‌بیند. این‌گونه افراد نوعی بیداری توأم با رؤیا وجود‌شان را اشغال کرده و وقتی بزرگسال هم می‌شوند، همان روحیه تین‌ایجری را دارند.
اتفاقات «Teen Spirit» در منطقه ایزل‌اف ویت بریتانیا روی می‌دهد و در چنین محیطی ویولت با لهجه‌ای صحبت می‌کند که نشانگر لهستانی بودن نیاکان وی و تعلق داشتن خود او به قوم مهاجران شرق اروپایی است. شاید هم مکس مینگلا به‌گونه‌ای زندگی خودش را در این فیلم به‌ تصویر کشیده است. زیرا با رجوع به گذشته اش می‌گوید: «تین اسپریت» رها و بی‌ارتباط با گذشته من نیست. والدین من نیز مهاجرانی بودند کاملاً آشکار و صاحب لهجه و هرگز آن را پنهان نمی‌کردند و همین امروز بخش عمده‌ای از شخصیت من روی همین مسأله بنا نهاده شده است. هنوز که هنوز است حس می‌کنم به اندازه کافی در این جامعه حل و جذب نشده‌ام. گفتنی است انتخاب ایزل اف ویت به سبب قرار داشتنش در بین شاهراه‌های ارتباطی شکل‌گرفته است. کاراکتر ویولت می‌کوشد در فضایی این‌چنینی و سرشار از فرهنگ‌های متفاوت رشد کند و تبدیل به موجودی شود که صرفنظر از هرگونه تعلقات قومی و کشوری و ارتباط‌های قبلی و بعدی برای خودش یک هویت مشخص و مستقل دارد.
*‌ منبع: yahoo.Movies

لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/487505.html