ایران آنلاین
printlogo


"#رئیس‌جمهورنژادپرست" ترند شد

کد خبر: 487421تاریخ: 1398/4/25 14:43
"#رئیس‌جمهورنژادپرست" ترند شد
پس از اظهارات دونالد ترامپ درباره 4 نماینده مجلس نمایندگان امریکا هشتگ "#رئیس‌جمهورنژادپرست" در توئیتر تبدیل به داغ‌ترین موضوعات میان کاربران و ترند جهانی شد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، "آل گرین"، نماینده ایالت تگزاس، یکی از استفاده‌کنندگان از هشتگ "#رئیس‌جمهورنژادپرست"  در پیام توئیتری‌اش است؛ این نماینده که مکرراً منتقد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بوده است، در پیام خود عنوان کرد طی این ماه، موضوع استیضاح ترامپ را دوباره به رأی خواهد گذاشت؛ وی علت تمایل به استیضاح ترامپ را "تعصب در سیاست و مضر برای جامعه" خوانده است.

جنل مونی، خواننده آمریکایی نیز در پیام توئیتری خود، با استفاده از این هشتگ، به طرح موضوع استیضاح و رأی برکنار کردن ترامپ اشاره کرده است.

جرالد ندلر، نماینده دیگری در مجلس نمایندگان آمریکا هم در اظهار نظری گفته است: "شما الزاماً نیازی به طرح استیضاح ندارید، زیرا رئیس‌جمهور، مرتکب به اهانتی استیضاح‌کردنی شده است".

بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نیز با استفاده از این هشتگ، با اشاره به شعار ترامپ – "آمریکا را دوباره باعظمت کنیم" - در پیام خود نوشته است: "دغدغه ترامپ، دوباره منفور کردن آمریکا است".

این واکنش‌ها از سوی مردم و قانون‌گذاران آمریکا، پس از آن رخ داده است که ترامپ، چهار نماینده کنگره را مورد انتقاد شدید خود قرار داد و اعلام کرد که آن‌ها قبل از اظهار نظر درخصوص چگونگی اداره دولت آمریکا، "باید به جایی که از آن آمده‌اند بازگردند و به درست کردن آن مکان‌های پر جرم و جنایت و درب و داغون بپردازند"؛ اشاره وی، به آن چند نماینده‌ای بود که اصالتاً از خانواده‌های مهاجران هستند.

اشاره او به چهار نماینده تازه‌کار –ایلهان عمر، الکساندریا اوکازیو کورتز، رشیده طلیب و آیانا پرسلی- بود. از میان این نمایندگان، طلیب، اوکازیو کورتز و پرسلی، زاده آمریکا هستند و عمر نیز متولد کشور سومالی است که به عنوان پناهنده با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرده است.

این چهار زن که معروف به «جوخه» شده‎اند، دیروز در ادامه جنجال‎هایی که سخنان ترامپ برانگیخت، خواستار استیضاح رییس جمهور آمریکا شدند.

آیانا پریسلی، نماینده دموکرات در کنفرانسی مطبوعاتی در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفت، هدف این بیانات منحرف کردن افکار عمومی است و "ما نباید در این دام بیفتیم". وی افزود: این تنها حرکتی برای منحرف کردن و ایجاد اخلال (در افکار عمومی) از سوی فرهنگ فاسد، پریشان و سنگ‌دل این دولت است. ما می‌خواهیم به مساله مردم آمریکا بازگردیم.

منبع: ایسنا

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/487421.html