ایران آنلاین
printlogo


ترامپ زیر پای وزیر بازرگانی خود را خالی می کند

کد خبر: 487200تاریخ: 1398/4/24 18:13
ترامپ زیر پای وزیر بازرگانی خود را خالی می کند
در ادامه عزل و نصب‎ها در کاخ سفید که تبدیل به امری معمول در دستگاه دونالد ترامپ شده‎است، رئیس جمهوری آمریکا در نظر دارد، وزیر بازرگانی خود را نیز از این سمت برکنار کرده و فرد دیگری را به جا او انتخاب کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ۲ نفر از دستیاران خود گفته است که مشغول بررسی برکناری «ویلبر راس»، وزیر بازرگانی این کشور است.

ترامپ این تصمیم را پس از آن اتخاذ کرد که دیوان عالی آمریکا با اضافه کردن سؤالی درباره وضعیت شهروندی افراد در پرسش‌نامه‌های مربوط به سرشماری سال آینده، ۲۰۲۰ در آمریکا به درخواست وزارت بازرگانی مخالفت و ترامپ را مجبور کرد، از تلاش برای افزودن این پرسش به سرشماری سال آینده دست بکشد.

منتقدان می‌گویند پرسش شهروندی باعث می‌شد اقلیت‌ها و مهاجران سرشماری را پر نکنند و این موجب تقویت موقعیت جمهوری‌خواهان در مناطق با اکثریت دموکرات شود.

سرشماری بیش از ۳۲۷ میلیون نفر از مردم ایالات متحده از آوریل سال بعد آغاز می‌شود. سرشماری از این جهت اهمیت دارد که تعیین می‌کند چه تعداد کُرسی مجلس نمایندگان به هر ایالت تخصیص یابد و چگونه صدها میلیارد دلار بودجه فدرال توزیع شود.

منبع: مهر

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/487200.html