ایران آنلاین
printlogo


تامین آب حیات وحش کرمانشاه در فصل گرما

کد خبر: 485617تاریخ: 1398/4/19 00:06
تامین آب حیات وحش کرمانشاه در فصل گرما
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از تأمین آب مستمر حیات وحش استان در فصل گرما خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از انتشار بیماری‌ها، اطراف آبشخورها سمپاشی شده است.

آذر ولی‌زاده با اشاره به اینکه تأمین آب حیات وحش خصوصاً در مناطق تحت مدیرت محیط زیست همیشه در فصل گرما انجام می‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه امسال به دلیل بارش‌های خوبی که در فصل بهار داشتیم، مشکلی برای تأمین آب حیات وحش نداریم.

وی ادامه داد: در برخی از مناطق که چشمه‌ها و گودال‌های پر از آب داریم نگرانی وجود ندارد، اما تمرکز اصلی بر مناطق گرمسیر است که در اوج گرما امکان کم آب شدن منابع آبی آنها و تشنه ماندن حیات وحش وجود دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از تعبیه آبشخورها در مناطقی که منابع آبی مناسب در اختیار ندارند اما تردد حیات وحش در آنجا صورت می‌گیرد یاد کرد و افزود: این آبشخورها به صورت مستمر آبرسانی می‌شود و چند دستگاه تانکر جدید برای آبرسانی به آبشخورهای محیط زیست اضافه کردیم.

به گفته ولی زاده، قبل از آغاز فصل گرما لایروبی و پاکسازی آبشخورها نیز انجام شده است.

وی از سمپاشی اطراف آبشخورها با هدف جلوگیری از شیوع بیماری‌ها در حیات وحش هم خبر داد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه از ورود دام‌های عشایر و استفاده آنها از آب آبشخورها جلوگیری می‌شود، عنوان کرد: این کار نیز با هدف جلوگیری از انتقال بیماری‌ها بین دام و حیات وحش صورت می‌گیرد.

ولی زاده خاطرنشان کرد: به دلیل بارش‌های خوبی که امسال داشتیم، منابع غذایی و پوشش گیاهی غنی نیز در اختیار حیات وحش قرار دارد و مشکلی هم برای تغذیه گونه‌های جانوری وجود ندارد./ ایسنا


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/485617.html