ایران آنلاین
printlogo


دور زدن تحریم با ارزهای دیجیتال

کد خبر: 483994تاریخ: 1398/4/13 01:07
دور زدن تحریم با ارزهای دیجیتال
همزمان با اعلام خبر رونمایی از «لیبرا»، ارز دیجیتال ویژه فیس بوک در ابتدای سال 2020، تنش ها بین امریکا و ایران بیشتر شده و دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا دور تازه ای از تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده است.

وب سایت یاهو در گزارشی عنوان کرده است هرچند در ابتدا نمی توان به راحتی  ارتباط  مستقیمی بین «لیبرا» یا سایر ارزهای دیجیتال و ایران پیدا کرد ولی این ارزهای دیجیتال و رمزنگاری شده می توانند راهکاری برای دور زدن تحریم ها پیش پای  ایران بگذارند. نویسنده این مقاله حتی پا را فراتر گذاشته و عنوان کرده است هرچند مطمئنا فیس بوک،« لیبرا» را دقیقا برای چنین کاری طراحی نکرده است ولی علاقه ایران به ارزهای دیجیتال می تواند تاثیری جدی بر آینده «لیبرا» داشته باشد.
وی در ادامه نوشته است: مدت هاست که ایران توانمندی ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین را برای مقابله با تحریم ها شناخته است و گواه آن نیز تلاش این کشور برای توسعه ارز دیجیتال ملی خود است.
وی البته رونمایی از این ارز دیجیتال را با اما و اگرهایی همراه می داند و می افزاید: هرچند ایران می خواهد از « لیبرا» بیشترین بهره را بگیرد هرچند هنوز رونمایی از این ارز دیجیتال در هاله ای از ابهام قرار دارد. با توجه به مشکلات چند سال اخیر فیس بوک در حفظ حریم خصوصی کاربران، حالا قانونگذاران و رگولاتورهای مالی رونمایی معتقدند فیس بوک نمی تواند در زمان اعلام شده از ارز دیجیتال خود رونمایی کند چرا که ابتدا باید مشکلات و نگرانی و دغدغه های موجود را حل کند.به هر حال فیس بوک چاره ای ندارد جز این که این قانونگذاران را در باره لیبرا متقاعد کند در غیر این صورت نه ایران و نه بیش از 2میلیارد کاربر فیس بوک نمی توانند از این پتانسیل هیچ بهره ای بگیرند.


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/483994.html