printlogo


لزوم شتاب بیشتر برای رسیدگی به ایثارگران سیل زده

کد خبر: 478017تاریخ: 1398/3/22 23:09
رئیس بنیاد شهید تاکید کرد
لزوم شتاب بیشتر برای رسیدگی به ایثارگران سیل زده
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم شتاب بیشتر برای رسیدگی به ایثارگران سیل زده تاکید کرد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه شورای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از اقدامات سازمان اقتصادی کوثر برای کمک به سیل‌زدگان گفت: واحدهای تابعه بنیادشهید باید در خصوص رسیدگی به ایثارگران سیل زده سرعت عمل بیشتری داشته باشند و با توجه به شرایط دشوار سیل زدگان به‌ویژه در استان خوزستان باید مواردی از جمله پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه، وام اشتغال، جبران خسارات از طریق شرکت بیمه طرف قرارداد و سایر تسهیلات سریعاً پیگیری و به نتیجه برسد.

شهیدی پیشتر از پرداخت ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به ایثارگران آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده خبر داد و گفته بود که روند پرداخت وام به ایثارگران در ماه‌های خرداد و تیر امسال نیز ادامه خواهد داشت. تاکنون ۳ هزار و ۷۳۶ نفر از ایثارگران در استان‌های سیل‌زده ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مجموع بیش از ۶۶۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که بیشترین آن‌ها مربوط به استان خوزستان با یکهزار و ۲۲ مورد وام بوده است.
 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: مسئولان و متولیان امر باید در خصوص رسیدگی به وضعیت ایثارگران سیل زده در مناطق مختلف کشور سرعت عمل و شتاب بیشتری بگیرند تا شرایط برای افراد سیل زده رو به بهبودی برود.

منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز پیشتر گفته بود که در مجموع در جریان سیل بهار امسال ۲ هزار و ۴۷۰ واحد مسکونی ایثارگران در شهرهای مختلف کشور خسارت دید.

شهیدی رئیس بنیادشهید همچنین در این نشست پس از استماع گزارش مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر ضمن تشکر از اقدامات انجام شده برای ارائه سهام برخی شرکت‌های تابعه در بازار سرمایه گفت: حضور در بازار سرمایه و ارائه سهام شرکت‌های تابعه در فرابورس برای شرکت‌ها و سازمان‌های اقتصادی تابعه بنیاد یک ضرورت است، چراکه حضور در این بازارها علاوه بر جلب سرمایه و مشارکت شهروندان موجب شفاف‌سازی بیشتر و نظارت بیرونی هم می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و ضرورت مقاومت در برابر فشارهای خارجی و زورگویی آمریکا، باید صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای کمک کردن به بهبود شرایط اقتصادی کشور و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی را سرلوحه امور قرار دهیم و سیاست مقاومت را بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری برای مقابله با زورگویی آمریکا و اعمال جنگ اقتصادی علیه ایران سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم.


نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر ضرورت استفاده بیشتر از امکانات و ظرفیت‌های سازمان‌های اقتصادی برای حل مشکلات ایثارگران به‌ویژه اشتغال آنان، در خصوص تکمیل پروژه‌های موجود اظها: داشت در جهت تکمیل نهایی این پروژه‌ها می‌توان از مشارکت بخش خصوصی استفاده بیشتری کرد. همچنین لازم است از توسعه فعالیت‌های جدید در شرکت‌های اقتصادی و افزایش حجم ساختارها خودداری شود.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان ضمن اشاره به لزوم افزایش نظارت‌ها و حسابرسی داخل سازمان برای شفاف‌سازی فرآیندها، بر ارائه خدمات بیشتر در مناطق محروم و به‌کارگیری ایثارگران و اولویت دادن به فارغ‌التحصیلان ایثارگر در اجرای پروژه‌های دانش‌بنیان تأکید کرد./ایرنا


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/478017.html