printlogo


2 فرصت اضافه امتحان برای  دانش آموزان سیل زده

کد خبر: 471231تاریخ: 1398/2/26 02:34
2 فرصت اضافه امتحان برای دانش آموزان سیل زده
برای کمک به دانش آموزان سیل زده خوزستان امتحانات پایانی نوبت دوم متوسطه علاوه بر خرداد و شهریور در تیر یا مردادماه نیز برگزار می شود.

دانش آموزان خوزستانی هر زمان که آماده باشند، امتحان می دهند

---

 

---

«محمد تقی زاده»، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفت گو با «ایران» اظهار داشت:  با توجه به شرایط به وجود آمده بر اثر سیل اخیر ، برای کمک به دانش آموزان سیل زده امتحانات نهایی پایانی نوبت دوم در مقاطع 12 متوسطه علاوه بر خرداد و شهریور در 2 نوبت دیگر که به احتمال زیاد تیر یا مردادماه  است نیز برگزار می شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه وزارت  آموزش و پرورش این اختیار را به استان های درگیر سیل داده که متناسب با شرایط منطقه امتحانات پایانی را برگزار کنند،اظهار داشت:   از آنجایی که امسال نمرات تمام دروس پایه های دوازدهم و سوم متوسطه نظری به طور مستقیم بر کنکور تأثیر دارد و شرایط به وجود آمده مشکلاتی را به دنبال داشته ،  تصویب شده  دانش آموزان این مقاطع بنا به تمایل و آمادگی خود در هر یک از نوبت های خرداد، «تیر یا مرداد» و شهریور در امتحانات پایانی شرکت کنند و نمره این امتحان در ستون خرداد ماه کارنامه این دانش آموزان درج  شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین این امکان نیز فراهم شده تا دانش آموزان بنا بر آمادگی، عنوان درسی  را تقسیم کرده و در هر ماه تعداد خاصی را امتحان دهند.  در واقع آنها می توانند عناوین دروس امتحانی را تقسیــم  کرده و هر کدام را نوبت های جداگانه خرداد، «تیر یا مرداد»  بگذرانند. البته اگر نتوانند نمره قبولی را در دروسی که برای یک نوبت  انتخاب کرده اند کسب کنند می توانند این دروس  را در بقیه نوبت ها بگذرانند.

59 مدرسه سیل زده خوزستان نیازمند بازسازی

---

 

---

وی 119 مرکز آموزشی استان  را دچار آبگرفتگی اعلام کرد و  گفت:  با وجود آنکه  برخی  مدارس  خوزستان بر اثر سیلاب تخریب شده تا نیاز به بازسازی دارند توانسته ایم شرایطی را فراهم کنیم تا  31 فروردین  دانش آموزان دوباره در سر کلاس های درس حاضر شوند. از 119 مدرسه ای که دچار آبگرفتگی شده ، 59 مدرسه نیاز به بازسازی و بقیه نیاز به تعمیر و مرمت دارد.

امتحانات پایه نهم به صورت منطقه ای برگزار می شود

---
---

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه تا انتهای اردیبهشت تمام مدارس استان فعال است، افزود: هر ساله امتحانات نهایی پایه اول متوسه(نهم)  به صورت استانی برگزار می شد  اما امسال با توجه به شرایط، این امتحانات به صورت هماهنگ منطقه ای برگزار می شود. مقطع ابتدایی نیز همان نمرات داخلی به صورت توصیفی به جای نمرات امتحان پایانی در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید

جزئیات ادامه تحصیل دانش آموزان مناطق سیل زده

موج تازه ترک تحصیل در میان کودکان سیل زده خوزستان

وضعیت ادامه تحصیل دانش آموزان خوزستانی

زیر آب رفتن 120 مدرسه خوزستان

 


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/471231.html