printlogo


ورود موج جدید سامانه سرد و بارشی به گلستان

کد خبر: 464587تاریخ: 1398/2/3 01:38
ورود موج جدید سامانه سرد و بارشی به گلستان
رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان از ورود امواج سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: بیشترین شدت فعالیت این سامانه از دوشنبه شب تا روز چهارشنبه خواهد بود و بارش باران را به تناوب در گستره استان خواهیم داشت.

محمود محمدقلی‌پور اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته کمی از فعالیت سامانه بارشی در استان کاسته شده و جو نسبتا آرامی در استان حاکم شد، البته بارش خفیف و پدیده مه غلیظ را شب گذشته در نواحی کوهستانی و کوهپایه‌ای داشتیم.

وی بیان کرد: از بعد از ظهر امروز دومین موج سامانه سرد بارشی آغاز می‌شود و شاهد وزش باد شدید (از عصر تا نیمه شب دوشنبه)، طوفانی شدن دریا و بارندگی خواهیم بود.

محمدقلی‌پور با اشاره به اینکه شدت باد در نواحی غربی و کوهستانی استان بیشتر است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم شدت باد در برخی از این مناطق به بیش از 70 کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

وی به کاهش دما در استان اشاره و اظهار کرد: از بعد از ظهر سه‌شنبه بارش برف و پدیده مه غلیظ را در نواحی کوهستانی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه حداکثر فعالیت این سامانه از دوشنبه شب تا روز چهارشنبه خواهد بود، گفت: طی این مدت بارش باران را به تناوب در گستره استان خواهیم داشت. با توجه به تداوم و شدت بارندگی، احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها خصوصا در نواحی شمال شرقی، شرق و جنوب غربی استان دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان خاطرنشان کرد: این سامانه به تدریج از روز پنجشنبه منطقه ما را ترک می‌کند./ ایسنا


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/464587.html