printlogo


کشف اشیاء تاریخی از گودال 20 متری در پی نشست زمین در دامغان

کد خبر: 463779تاریخ: 1398/1/29 21:49
کشف اشیاء تاریخی از گودال 20 متری در پی نشست زمین در دامغان
رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دامغان گفت: نشست زمین در خیابان قمر بنی هاشم این شهر، گودال بزرگی به عمق 6 و دهنه 20 متر ایجاد کرده است.

نشست زمین

مهدی ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ساعت 21 شامگاه چهارشنبه، گودال بزرگی در خیابان قمر بنی هاشم و نزدیکی حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) این شهر ایجاد شد.
رئیس آتش نشانی شهرداری دامغان اضافه کرد: از ساعت اولیه ایجاد این گودال، نیروهای آتش نشانی، انتظامی و اورژانس 115 دامغان به محل حادثه اعزام و اقدام های لازم برای ایمنی مسیر را انجام دادند.

اشیاء تاریخی

وی اظهار داشت: در این حادثه، با توجه به زمان وقوع و شلوغی مسیر هیچ خسارت جانی، مالی و آسیب دیدگی برای همشهریان گزارش نشده است.
ابراهیمی تصریح کرد: این گودال به روی کانالی ایجاد شده است که بر اثر نشست زمین و یا حرکت خاک ها اتفاق افتاده است اما علت دقیق وقوع این حادثه توسط کارشناسان امور آب و فاضلاب شهری در حال بررسی است.

آتش نشانی

ابراهیمی تصریح کرد: پس از ایجاد شکاف و گودال، چندین کوزه در این مکان رویت شد که عوامل و کارشناسان میراث فرهنگی با توجه به سابقه تاریخی مکان، برای بررسی درباره این موضوع، در محل حاضر شدند.
مسئول آتش نشانی شهرداری دامغان گفت: پس از بررسی علت حادثه و بررسی شیء کشف شده، گودال توسط عوامل شهرداری پر و مسیر بازگشایی می شود./ایرنا


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/463779.html