ایران آنلاین | اخبار ایران و جهان | Iran Online
printlogo


علی مطهری: خواب مجلس سنا را برای مجمع تشخیص دیده‌اند

کد خبر: 434385تاریخ: 1397/9/29 05:35
علی مطهری: خواب مجلس سنا را برای مجمع تشخیص دیده‌اند
نایب رییس مجلس به توضیح روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون مصوبه شورای مجمع در رابطه با لایحه مبارزه با پولشویی در قالب یک یادداشت واکنش نشان داد.

علی مطهری - نماینده مردم تهران - در این یادداشت نوشت:

روابط عمومی مجمع تشخصی مصلحت نظام توضیحی درباره اقدام غیرقانونی این مجمع در خصوص ماده (1) لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی داده است که نه تنها قانع کننده نیست بلکه عذر بدتر از گناه است .

این روابط عمومی در توضیح خود آورده است که منظور دبیر مجمع این نبوده که ماده (1) این لایحه برای اصلاح به مجلس ارسال شد بلکه خود مجمع این ماده را اصلاح کرده است و نیازی به ارسال به مجلس نیست.

معلوم نیست مجمع تشخیص طبق کدام اصل از اصول قانون اساسی این حق را برای خود قائل شده است که مصوبه مجلس را تغییر بدهد و اصلاح کند.

مجمع طبق اصل 112 قانون اساسی صرفاً حق داوری میان نظر مجلس و شورای نگهبان را دارد و باید یکی از آن دو را انتخاب کند و حق هیچ گونه دخل و تصرفی در مصوبه مجلس را ندارد.

ظاهراً عناصری در مجمع تشخیص از فرصت بیماری آیت الله شاهرودی استفاده کرده‌­اند و خواب مجلس سنا را برای این نهاد دیده‌اند ولی این خواب بدون تغییر قانون اساسی تعبیر نمی­‌شود./ عصر ایران


لینک مطلب: http://www.ion.ir/News/434385.html